Pogoda z humorem 2 kwietnia 2019

W dniu wczorajszym cały internet głupiał z okazji Prima aprilisu. U nas też pojawił się żarcik o nawałnicy pędzącej przez Polskę. Wpis wywołał wkurzenie niektórych czytelników. Chodziło o zdjęcie tytułowe przedstawiające słynne bow echo z sierpnia 2018. Tragiczna w skutkach burza.

Z tym, że ta burza była tragiczna dyskutować nie zamierzam, ale już z oburzeniem niektórych jak najbardziej. Jestem fascynatem pogody. Strona, na której piszę jest stroną o pogodzie. Kiedy tylko mogę pisać o burzach, to o nich piszę.

I w Prima aprilis również o burzy napisałem. Nie robiłem sobie żartów z harcerzy, którzy podczas tej burzy zginęli. Nie robiłem sobie żartów z ludzi, którzy potracili dobytki swojego życia. Oburzanie się więc, że do żartu użyłem tego, a nie innego skanu radarowego, jest dla mnie zabawne. Mało tego, to, że drugi Admin zdjął wpis ze strony uznaję, za brak poczucia wolności pisania na własnym portalu !! Brak odwagi !! Moja druga połowa od łowienia burz, dała się niektórym zaszczuć w komentarzach 🙂

Idąc tokiem rozumowania oburzonych, nie można żartować z samochodów, bo te podczas tragicznych wypadków drogowych pozbawiają życie. Nie można żartować z innych ludzi, bo inni ludzie też potrafią zabijać. Najlepiej w tym naszym smutnym kraju nie żartować z niczego i dostać depresji.

Uważam, że jako autor na tej stronie mam olbrzymi wkład w szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i burzach. Ostrzegam ludzi, wydaję prognozy, by ludzie mogli uniknąć tragedii. I choćby samo to, daje mi również prawo, na zrobienie sobie jajek z burzy. Nie z jej ofiar. Z burzy. Dziękuję, do widzenia. Miłego dnia.