Pogoda. Załamanie pogody w USA. Burze, nawałnice i powodzie. Są ofiary śmiertelne

Weekend był bardzo niespokojnym okresem w pogodzie w niektórych stanach USA. Nad częścią Wschodniego Wybrzeża doszło do zderzenia się dwóch mas powietrza. Ulewy i nawałnice, które rozpoczęły się nad USA w nocy z 31.10 na 1.11 uszkodziły setki domów i doprowadziły do śmierci dwóch osób.

Najgorzej sytuacja pogodowa wygląda w Main, Tennesse, Pensylwanii i Nowym Jorku. Przez wiele miasteczek na Wschodnim Wybrzeżu przetoczyły się silne nawałnice. Burze generowały silne tornada, które zrywały dachy i linie energetyczne. Największe szkody burze poczyniły w Glenn Mills pod Filadelfią. Tutaj tornado zniszczyło ponad 20 budynków mieszkalnych.  

Powodzie w stanie Nowy Jork

Do ewakuacji mieszkańców doprowadziły ulewne deszcze w środkowych regionach stanu Nowy Jork. W wielu hrabstwach wprowadzono stan alarmowy. Sytuacja jest na tyle poważna, że na miejscu jest gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo. Gubrnator dziękował osobiście służbom ratunkowym za sprawną akcję ewakuacji i pomocy osobom, których powódź dotknęła najbardziej.

Heavy flooding wrecks bridge

Heavy rainfall led to massive flooding in Herkimer County, New York, on Nov. 1, which caused road closures, collapsed a bridge and left one person dead. https://bit.ly/2WBxZlc

Opublikowany przez AccuWeather Niedziela, 3 listopada 2019
House swept away in flood

On Nov. 1, in Poland, New York, a holiday home was swept away after the West Canada Creek broke its banks amidst flooding. https://bit.ly/2PGLPkY

Opublikowany przez AccuWeather Niedziela, 3 listopada 2019

Nawałnice i burze przyniosły niestety śmiertelne żniwo. Pierwszą z ofiar jest mieszkaniec Tennesse, na którego auto runęło drzewo. Kolejną ofiarą jest duchowny, który został porwany przez falę powodziową.

Obecnie pogoda w wymienionych regionach USA uległa poprawie. Trwa szacowanie strat po nawałnicach u ulewach.