Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Zanik wiatru. Brak opadów. Ciepły, wiosenny dzień. Prognoza pogody na czwartek 16.01.2019W dniu dzisiejszym mamy same dobre informacje pogodowe. W zasadzie moglibyśmy skończyć na tym dzisiejszy, poranny wpis 😉 Jednak to strona fanów pogody, więc rozwiniemy temat pogody na czwartek.

W dniu dzisiejszym Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad południowo-wschodniej Europy. W czwartek wyż obejmie swym zasięgiem całą Polskę. Słonecznie i ciepło będzie od południa po północ Polski. Niebo powinno być bezchmurne w większości regionów, a chmury nawet jak się pojawią to nie przyniosą żadnych zjawisk atmosferycznych.

IMGW-PIB

Czwartek będzie ciepłym (jak na połowę stycznia, bardzo ciepłym) dniem w Polsce. Na wschodzie kraju będzie 5-6 stopni powyżej zera. Centrum Polski to 6-7 stopni Celsjusza. Pomorze to 6-8 stopni ciepła. Najcieplej będzie na zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku w dniu jutrzejszym nawet 9-10 stopni powyżej zera.

Spostrzegawczy czytelnicy zauważyli na pewno, że w środę było cieplej. Tak, jednak temperatura odczuwalna w czwartek będzie wyższa niż w środę. Wszystko przez wiatr, który praktycznie ucichnie w czwartkowy dzień. Na słońcu, bez wiatru zrobi się naprawdę ciepło.

Nie musimy pisać nic więcej. Pozostaje nam wszystkim cieszyć się pięknym, pogodnym i słonecznym dniem. Analizując prognozy długoterminowe, nie widać ochłodzenia, ani tym bardziej nadejścia srogiej zimy.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk