Pogoda zaszokuje. Niespotykany początek jesieni w Polsce

Jutro pierwszy dzień jesieni. Za oknem zamiast szarugi i deszczu widzimy wspaniałą, słoneczną, a przede wszystkim bardzo ciepłą aurę. Już w weekend wspominaliśmy, że w nadchodzącym tygodniu zrobi się naprawdę gorąco. Prognozy pogody są już stabilne. Od jutra w Polsce słupki rtęci powędrują pod 30 kresek powyżej zera.

Temperatura w Polsce

Pierwszy dzień jesieni to temperatura sięgająca nawet 27 stopni w cieniu. Tak ciepło będzie jutro w pasie Polski od Pomorza, przez Ziemię Łódzką, po Śląsk. Niewiele chłodniej na pozostałym obszarze Polski, ponieważ jutro wszędzie termometry wskazywały będą w okolicach 25 stopni Celsjusza. Do tego Polska znajdowała będzie się pod wpływem wyżu, więc nie grozi nam zachmurzenie. Nie pojawią się również opady deszczu i burze. Poranki wciąż będą chłodne, gdyż mamy jednak końcówkę września. Jednak temperatury w dzień to coś rzadko spotykanego w naszym regionie w pierwszych dniach jesieni.

Temperatura w Polsce

Jeszcze cieplej w Polsce będzie w środę 23 września. Na całym obszarze kraju termometry wskażą ponad 25 stopni. Wyjątkiem będą obszary górskie i krańce północne Suwalszczyzny, ale i tutaj będzie ciepło 22-23 stopnie Celsjusza. W środę do kraju zbliżać się będzie front atmosferyczny, dlatego na zachodzie w godzinach popołudniowych i wieczornych niewykluczone pierwsze opady. Może zdarzą się nawet lokalne burze.

Babie lato na początku jesieni w Polsce

Piękna, słoneczna i ciepła pogoda towarzyszyła nam będzie również w czwartek. Temperatury nie będą oscylowały już w okolicach upału, jednak nadal spodziewać się możemy gorącego dnia. Termometry w czwartek wskazywały będą nawet 26 stopni powyżej zera. Czwartek przynieść może burze w Polsce. Nie chcemy jeszcze pisać, gdzie i w jakich godzinach będą one najbardziej aktywne, lecz nastawmy się już, że czwartkowy dzień może upłynąć pod znakiem burz. Może nawet ostatnich w tym sezonie burzowym.

Pogoda zmieni się w piątek. Od zachodu na wschód Polski wędrował będzie chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on załamanie pogody oraz dużo chłodniejsze masy powietrza. W czasie, gdy na wschodzie kraju będzie jeszcze 24-25 stopni powyżej zera, na zachodzie kraju będzie już o 10 stopni chłodniej. Jesień przyjdzie do Polski. Spóźniona kilka dni, jednak już pod koniec tygodnia ucieszą się wszyscy miłośnicy grzybów. W kraju pojawi się więcej opadów deszczu, a temperatury spadną.