14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Potężne pożary w Kalifornii. Niebo przybrało kolor piekła [FILMY]

pożary w usa

Region stanu Kalifornia od wielu dni zmaga się z bardzo wysokimi temperaturami. Spływ potężnego chłodu, który przyniósł opady śniegu w centralnych stanach USA, nie dotarł na zachodnie wybrzeże. Wielodniowe upały, brak opadów i silny wiatr doprowadziły do wybuchu potężnych pożarów w Kalifornii. Poniżej film obrazujący skalę tego żywioł.

Płoną setki hektarów dzikich terenów. Ogień coraz bardziej zagraża zabudowaniom mieszkalnym. Potężne pożary w Kalifornii niosą ze sobą zjawiska towarzyszące. Pożary bardzo wpływają na życie mieszkańców San Francisco. Największym problemem jest oczywiście gęsty dym, który zasnuwa miasto. W dzień miasto wygląda jak ukryte w gęstej mgle. W nocy za to niebo nabiera prawdziwie piekielnego wyglądu. Spójrzcie na poniższe filmy obrazujące niebo, które nabrało niezwykłych barw w skutek pożarów w Kalifornii.

Potężne pożary lasów w Kalifornii będą jeszcze trwały. Wysokie temperatury w połączeniu z silnym wiatrem nie ułatwiają pracy tysiącom strażaków walczących z żywiołem.