Potężne pożary w Kalifornii. Niebo przybrało kolor piekła [FILMY]

pożary w usa

Region stanu Kalifornia od wielu dni zmaga się z bardzo wysokimi temperaturami. Spływ potężnego chłodu, który przyniósł opady śniegu w centralnych stanach USA, nie dotarł na zachodnie wybrzeże. Wielodniowe upały, brak opadów i silny wiatr doprowadziły do wybuchu potężnych pożarów w Kalifornii. Poniżej film obrazujący skalę tego żywioł.

The California Wildfires

The sky in California has turned an eery orange due to the devastating wildfires currently burning through the state…

Opublikowany przez UNILAD Adventure Czwartek, 10 września 2020

Płoną setki hektarów dzikich terenów. Ogień coraz bardziej zagraża zabudowaniom mieszkalnym. Potężne pożary w Kalifornii niosą ze sobą zjawiska towarzyszące. Pożary bardzo wpływają na życie mieszkańców San Francisco. Największym problemem jest oczywiście gęsty dym, który zasnuwa miasto. W dzień miasto wygląda jak ukryte w gęstej mgle. W nocy za to niebo nabiera prawdziwie piekielnego wyglądu. Spójrzcie na poniższe filmy obrazujące niebo, które nabrało niezwykłych barw w skutek pożarów w Kalifornii.

Lot dronem przez San Francisco. Nagranie z 9.09.2020. Bez użycia filtra. Czerwone niebo to efekt pożarów w Kalifornii. Muzyka z Blade Runnera pasuje idealnie. 😬

Opublikowany przez Piotra Dudaka Czwartek, 10 września 2020
Drone footage of California wildlife

Drone footage captures orange haze looming over San Francisco this afternoon as nearly 200 wildfires burn across the Western U.S.

Opublikowany przez News 5 Cleveland Czwartek, 10 września 2020

Potężne pożary lasów w Kalifornii będą jeszcze trwały. Wysokie temperatury w połączeniu z silnym wiatrem nie ułatwiają pracy tysiącom strażaków walczących z żywiołem.