Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody dla Europy. Silne burze, dużo opadów. Dominacja ośrodków niżowych. Bardzo ciepły dzień w Europie

Większość naszego kontynentu pozostanie dziś pod wpływem ośrodków niskiego ciśnienia. Niże CHARLOTTE I i II, a także wielocentryczny układ DIANA przynosić będą pochmurną i dynamiczną pogodę w Europie.

W Europie Centralnej obserwujemy bardzo duże skupisko chmur. Strefa ta przynosi bardzo silne opady deszczu. W Czechach, na Węgrzech deszcz padał dziś będzie bardzo intensywnie. Dużo deszczu spadnie dziś również na południowym zachodzie Europy.

Opady w Hiszpanii i Francji związane będą nie tylko z zachmurzeniem frontowym, ale i komórkami konwekcyjnymi. 2 marca w tym regionie spodziewamy się licznych burz. Niektóre z ośrodków burzowych mogą być dziś silne. Już obecnie, pomimo wczesnej pory dość aktywna burza wielokomórkowa przemierza wschodnią Hiszpanię, by w najbliższym czasie wkroczyć do Francji.

2 marca będzie bardzo ciepłym dniem w Europie. W całej Europie Południowej słupki rtęci zbliżą się do 20 kresek powyżej zera. Na południu Włoch, na Bałkanach i w Grecji temperatura może osiągnąć dziś nawet 22 stopnie powyżej zera.

Równie ciepło będzie w Europie Centralnej. Tutaj od 8 stopni w Warszawie do 14 kresek w Czechach, czy na Węgrzech. Mróz w Europie pojawi się wyłącznie na krańcach wschodnich. Na północny Skandynawii termometry wskażą -3 stopnie Celsjusza.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk