Pogoda na 2 marca 2020 dla Polski. Intensywne opady deszczu, śnieg i deszcz ze śniegiem w górach. Burze mało prawdopodobne

Pogoda na 2 marca 2020 dla Polski. Intensywne opady deszczu, śnieg i deszcz ze śniegiem w górach. Burze mało prawdopodobne. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w poniedziałek.

Dzisiaj Polska znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych. Nie zabraknie dlatego opadów deszczu, natomiast w górach śniegu i deszczu ze śniegiem.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 2.03.2020, 06 UTC

IMGW-PIB

Sytuacja synoptyczna na dzień 2 marca 2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Popołudniu od południa zaczną postępować rozpogodzenia. Opady atmosferyczne prognozowane są w wielu miejscach Polski. Natomiast na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. W południowej części woj. podkarpackiego opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Spodziewana akumulacja opadów na tym obszarze w ciągu dnia wyniesie od 10 mm do 15 mm. Temperatura oscylować ma w przedziale od 6°C na północnym wschodzie i północy do 10°C na południu; w obszarach podgórskich od 4°C do 6°C.

Pogoda. Wiatr nie będzie groźny

Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich Karpat do 65 km/h, z kierunków południowych. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB

Wyliczana temperatura powietrza na 2 m według modelu modelu SWISS-HD w najcieplejszym momencie dnia.

Prognozowane zachmurzenie, obszar i typ opadów w poniedziałek według modelu SWISS-HD

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Aktualna temperatura tutaj

Położenie opadów i burz tutaj