Na chwilę odpoczniemy od upałów i gwałtownych burz. Te wrócą do Polski od środy wraz z wysokimi temperaturami.

Dzisiaj i jutro nad Polską ulokowany będzie wędrowny wyż o imieniu “TALE”, dzięki któremu napływać będzie chłodniejsze i suchsze powietrze polarno-morskie Z powodzeniem rozwijać mają się w nim chmury kłębiaste Cumulus o niskiej, bądź umiarkowanej rozciągłości pionowej. Jedynie wschodniej części kraj, w obrębie frontu, na styku mas powietrza o dużej różnicy temperatury można spodziewać się występowania burz i przelotnych opadów, gradu, silnego i porywistego wiatru. Najsilniejszych burz spodziewać się trzeba na południowym-wschodzie. Tu przy znacznej niestabilności atmosfery, procesów wspomagających konwekcje, tutaj burze mogą być groźne. W drugiej połowie tygodnia czeka nas powrót powietrza zwrotnikowego. Wyż oddali się na wschód, natomiast od zachodu zbliżać będzie się zatoka niżowa. Znajdziemy się początkowo w słabogradientowym polu obniżonego ciśnienia.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na dzień 20.06.2019 r. (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na dzień 21.06.2019 r. (IMGW-PIB)

Arkadiusz Wójtowicz

5 Comments

 • Regen
  Posted 16 czerwca 2019 15:10 0Likes

  Napisałem komentarz, wysłałem i zniknął.

  • Regen
   Posted 16 czerwca 2019 15:17 0Likes

   Napisałem przemyślany i konstruktywny komentarz, powołując się na wpływ opinii użytkowników na decyzje administracji w kwestii serwisu (vide “niszczące”), wysłałem i zniknął. Teraz napiszę prosto z mostu.

   Prognoza pogody 16 dniowa przedstawia 4 mapki z pogodynki. Przed chwilą jeszcze było 5 mapek i opis, że upały do 24-26, a później chłodniej. To jest 16 dniówka?

   Na tw0ja p0g0da pe el jest faktycznie 16 dniowa prognoza z własnymi mapkami, opisami i wykresem temperatur. Tutaj potrzeba czegoś podobnego, ale z własnym stylem. Piszę to nie żeby się czepiać, tylko żeby pomagać w tworzeniu tego miejsca.

   • Regen
    Posted 16 czerwca 2019 16:48 0Likes

    Bazować na mapkach pogodynki. Ale… własny pomysł, własny styl. Nazwać Pięciodniówka i za tytułem dać daty – czyli Pięciodnówka 17 – 21 czerwca. Publikować zawsze w niedzielę.

    W treści jedno czy kilka zdań na każdy kolejny dzień tygodnia. Przykładowo (bazując na mapkach pogodynki)

    17 czerwca
    Na zachodzie 26 do 28 stopni, na wschodzie o kilka kresek chłodniej, północny wschód 21-22 powyżej zera. W W całym kraju pochmurno, w Zakopanem burze.

    18 czerwca
    W całym kraju temperatura 23 – 25 stopni. Pochmurno nadal. W Zakopanem znów burze.

    Na dole artykułu zaznaczyć, że prognozy bazują na mapkach serwisu pogodynka.

    To tylko przykład.

    • flanker7
     Posted 16 czerwca 2019 18:00 0Likes

     Popieram. Postarajcie się, a będzie jeszcze lepiej.
     I nie kasujcie wpisów 🙂

     • Regen
      Posted 16 czerwca 2019 19:34 0Likes

      Sprawdziłem. Napisanie tw0jap0g0da kropka pe el powoduje, że komentarz wysyłany jest nie tutaj, tylko w stronę układu Alfa Centauri z prędkością bliską prędkości światła.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.