Prognoza pogody na 16 dni: Chwilowe ochłodzenie, potem powrót gwałtownych burz i upałów

Na chwilę odpoczniemy od upałów i gwałtownych burz. Te wrócą do Polski od środy wraz z wysokimi temperaturami.

Dzisiaj i jutro nad Polską ulokowany będzie wędrowny wyż o imieniu „TALE”, dzięki któremu napływać będzie chłodniejsze i suchsze powietrze polarno-morskie Z powodzeniem rozwijać mają się w nim chmury kłębiaste Cumulus o niskiej, bądź umiarkowanej rozciągłości pionowej. Jedynie wschodniej części kraj, w obrębie frontu, na styku mas powietrza o dużej różnicy temperatury można spodziewać się występowania burz i przelotnych opadów, gradu, silnego i porywistego wiatru. Najsilniejszych burz spodziewać się trzeba na południowym-wschodzie. Tu przy znacznej niestabilności atmosfery, procesów wspomagających konwekcje, tutaj burze mogą być groźne. W drugiej połowie tygodnia czeka nas powrót powietrza zwrotnikowego. Wyż oddali się na wschód, natomiast od zachodu zbliżać będzie się zatoka niżowa. Znajdziemy się początkowo w słabogradientowym polu obniżonego ciśnienia.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na dzień 20.06.2019 r. (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na dzień 21.06.2019 r. (IMGW-PIB)

5 komentarzy do “Prognoza pogody na 16 dni: Chwilowe ochłodzenie, potem powrót gwałtownych burz i upałów”

  1. Napisałem przemyślany i konstruktywny komentarz, powołując się na wpływ opinii użytkowników na decyzje administracji w kwestii serwisu (vide „niszczące”), wysłałem i zniknął. Teraz napiszę prosto z mostu.

    Prognoza pogody 16 dniowa przedstawia 4 mapki z pogodynki. Przed chwilą jeszcze było 5 mapek i opis, że upały do 24-26, a później chłodniej. To jest 16 dniówka?

    Na tw0ja p0g0da pe el jest faktycznie 16 dniowa prognoza z własnymi mapkami, opisami i wykresem temperatur. Tutaj potrzeba czegoś podobnego, ale z własnym stylem. Piszę to nie żeby się czepiać, tylko żeby pomagać w tworzeniu tego miejsca.

  2. Bazować na mapkach pogodynki. Ale… własny pomysł, własny styl. Nazwać Pięciodniówka i za tytułem dać daty – czyli Pięciodnówka 17 – 21 czerwca. Publikować zawsze w niedzielę.

    W treści jedno czy kilka zdań na każdy kolejny dzień tygodnia. Przykładowo (bazując na mapkach pogodynki)

    17 czerwca
    Na zachodzie 26 do 28 stopni, na wschodzie o kilka kresek chłodniej, północny wschód 21-22 powyżej zera. W W całym kraju pochmurno, w Zakopanem burze.

    18 czerwca
    W całym kraju temperatura 23 – 25 stopni. Pochmurno nadal. W Zakopanem znów burze.

    Na dole artykułu zaznaczyć, że prognozy bazują na mapkach serwisu pogodynka.

    To tylko przykład.

  3. Sprawdziłem. Napisanie tw0jap0g0da kropka pe el powoduje, że komentarz wysyłany jest nie tutaj, tylko w stronę układu Alfa Centauri z prędkością bliską prędkości światła.

Dodaj komentarz