Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na czwartek 24 sierpnia. Uśmiechnijmy się, bo dziś będzie piękny dzień

Prognoza pogody na czwartek 24 sierpnia. Dużo słońca, brak opadów dobra pogoda


I wcale nie będzie to dzień piękny dlatego, że wygramy w „Totka”, czy Agnieszka Chylińska znów zapomni tekstu na Festiwalu w Sopocie. Mega pozytywnie powinna nastroić nas prognoza pogody na czwartek. Mam dla Was same dobre wieści związane z pogodą na dzisiejszy dzień. Zapraszam na wpis.

Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna

Podobnie jak w dniu wczorajszym, w czwartek znajdziemy się pod wpływem silnego wyżu, którego centrum znajduje się bardzo blisko Polski. Poniżej mapa z sytuacją synoptyczną na dzisiejszy dzień.

Prognoza pogody na czwartek 24 sierpnia. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na czwartek 24 sierpnia. Sytuacja synoptyczna

Wielocentryczny wyż Nives jeszcze dziś z powodzeniem blokował będzie niże atlantyckie przed wtargnięciem w nasz region. Sytuacja ta zmieni się jutro, jednak dziś nas to jeszcze nie interesuje. Dzisiejsza sytuacja synoptyczna jest taka, że prognoza pogody na czwartek przynosi nam mnóstwo słońca i bardzo przyjemne, letnie temperatury powietrza. Nie przejmując się bardzo, rzucamy na moment okiem na region Wysp Brytyjskich. Tutaj warto zwrócić uwagę na region Kanału La Manche. Pogoda w tym regionie będzie dziś niebezpieczna, a przez północ Francji przejdą nawałnice. Wróćmy jednak do rzeczy pozytywnych, czyli do pogody nad Polską.

Wysokie, przyjemne temperatury w kraju

Prognoza pogody na czwartek przyniesie nam idealne temperatury powietrza. Będzie ciepło, ale nie gorąco. No, może poza południowym zachodem Polski, gdzie termometry wskażą dziś nawet 26-28 stopni Celsjusza, a to już w sumie jest gorąco.

Ciepły, przyjemny dzień. Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek. Wysokie temperatury powietrza

Jednak temperatury te wciąż będą przyjemne, w odróżnieniu do weekendu, kiedy to silny upał na przemian z burzami może uprzykrzać nam życie. Zanim jednak żar poleje się z nieba czwartek zapewni nam fajne, komfortowe temperatury. W Polsce Wschodniej i w centrum kraju temperatury w okolicach 24-25 stopni Celsjusza. Nie wiem jak dla Was, jednak w mojej opinii to są właśnie wartości temperatury idealne zarówno dla miłośników ciepła, jak i dla tych co na wysokie temperatury nieco narzekają. Najchłodniej, tradycyjnie nad samym Bałtykiem, jednak i tutaj termometry wskazywały będą w okolicach 22-24 stopni powyżej zera. Odczuwalny wiatr na północy kraju. Tutaj porywy wiatru sięgać mogą 30 km/h. Im dalej na południe tym wiać powinno słabiej. Na południu Polski wiatr praktycznie nieodczuwalny.

Prognoza pogody na czwartek. Mnóstwo słońca, brak opadów

Jeszcze bardziej pozytywne wieści mam dla Was w kontekście zachmurzenia i opadów. Dokładniej to prognoza pogody na czwartek przynosi brak, zarówno chmur, jak i co za tym idzie opadów atmosferycznych w większości regionów Polski.

Opady na północy Polski w czwartek 24 sierpnia
W czwartek opady możliwe wyłącznie na północy Polski

Bardzo słabe, wręcz zanikające opady mogą dziś pojawiać się przed południem na północy kraju. Jednak do południa opady (a nawet chmury) w regionach północnych powinny zaniknąć i również tutaj wyjdzie prawdopodobnie słońce. Mnóstwo słońca od samego rana w pozostałych regionach Polski. Na zachodzie, w centrum, wschodzie czy południu słońce powinno wprowadzać nas w dobry nastrój praktycznie przez cały dzień. Opady oczywiście nie wystąpią. Ciśnienie na bardzo wysokim poziomie, dlatego to kolejny czynnik pogodowy, który powinien pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. I tym pozytywnym akcentem kończę dzisiejszą prognozę.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk