Prognoza pogody na czwartek 27 lipca. Opady ustąpią. Temperatury poszybują w górę

Początek tygodnia nie rozpieszczał nas w pogodzie nad Polską. Przeszły burze, ulewy, a następnie zrobiło się chłodniej. Na szczęście prognoza pogody na czwartek przynosi nam pozytywne wiadomości. Do kraju wraca słoneczne lato z przyjemnymi temperaturami powietrza.

Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna

W czwartek znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Fronty atmosferyczne, które psuły nam pogodę jeszcze wczoraj odsunęły się na wschód. Fronty związane z niżem znad Wysp Brytyjskich jeszcze do Polski dziś nie dotrą.

Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna

W nasz region wciąż spływać będzie nieco chłodniejsze powietrze morskie, jednak w skutek mocnej operacji słonecznej temperatury dziś będą już wyższe niż choćby w środę. Ponieważ znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, opady w regionie będą zanikać. Jednak o tym w dalszej części prognozy. Przeczytaj również: Silny, morderczy upał w prognozach dla Polski

Coraz wyższe temperatury w Polsce

Zacznijmy jednak od temperatur powietrza. We wstępie napisałem, że wraca do nas lato z przyjemnymi temperaturami powietrza. Takie jest moje zdanie. Prognoza pogody na czwartek mówi jasno. Nie będzie jeszcze gorąco. Jednak wartości temperatury prawie w całym kraju przekroczą już 20 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na czwartek. Temperatury poszybują w górę
Prognoza pogody na czwartek. Coraz cieplej w Polsce

Najcieplej w pasie centralnym kraju, gdzie temperatury w dzień przekroczą 22-23 stopnie Celsjusza. Nad Morzem Bałtyckim temperatury w okolicach 20 stopni. Nadal chyba troszkę zbyt chłodno, by spokojnie korzystać z kąpieli, zarówno słonecznych jak i morskich. Najchłodniejszym regionem w Polsce będą dziś Tatry i Bieszczady. Tutaj poniżej 20 stopni Celsjusza, termometry wskażą 16-17 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na czwartek. Opady wreszcie ustąpią

Pogoda nie jest uczciwa pod koniec lipca w Europie. Podczas gdy Grecję trawią pożary, a w regionie nie spadła kropla deszczu, ostatnia doba w naszym kraju przyniosła ulewy prowadzące to podtopień, a nawet lokalnych powodzi. Deszczu mamy już dość, zwłaszcza w południowej i wschodniej Polsce. Na szczęście strefa opadów odsuwa się na wschód, zdecydowanie tracąc również na swej intensywności.

Prognoza pogody na czwartek. Zanikające opady nad Polską
Prognoza pogody na czwartek. Opady zanikają nad Polską

Jeszcze w godzinach porannych opady deszczu na wschodzie Polski zanikną całkowicie. Dostajemy się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia, co już od godzin porannych widać w zachodniej połowie kraju. Prognoza pogody na czwartek mówi jasno. Czeka nas coraz więcej słońca, także lato zaczyna wracać do Polski w pełnej krasie. Z każdym dniem robiło będzie się coraz cieplej, a opadowe chmury zastąpi więcej słonecznego nieba. Tym pozytywnym akcentem zakończę wpis, a Państwu życzę dobrego dnia !