Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na czwartek 7 września 2023. Wyż nie odpuści. Coraz wyższe temperatury w Polsce

Prognoza pogody na czwartek 7 września dla Polski


Lato w pełni. Tylko chłodny poranek przypomina nam, że mamy wrzesień. Prognoza pogody na czwartek przynosi nam same letnie parametry aury. Ponieważ w regionie panuje wyż, dzisiejszy dzień będzie ciepły i pełen słońca. Zapraszam na szczegóły dzisiejszej prognozy pogody.

Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna

Pogodą w regionie nieustannie steruje silny, rozbudowany układ wysokiego ciśnienia. Przynosi on w ostatnich dniach bezchmurne niebo w pasie od Francji, aż po nasz kraj. Poniżej mapa z aktualną sytuacją synoptyczną dla Europy.

Prognoza pogody na czwartek. Silny wyż w regionie
Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna dla Europy

Na pierwszy plan wysuwa się wspomniany wyż, którego centrum znajdzie się dziś nad Republikami Bałtyckimi. Ośrodek ten steruje pogodą w części Europy Wschodniej, w całej Europie Centralnej i częściowo na zachodzie kontynentu. Tak jak wspominałem, przynosi on mnóstwo słońca i pogodnego nieba. Jednocześnie wyż odpowiedzialny jest za zaciąganie coraz cieplejszych mas powietrza z południa kontynentu. Podczas gdy u nas pogoda jest piękna i stabilna, wciąż niebezpieczna aura panuje na południowym wschodzie kontynentu. Silne załamanie pogody panuje między innymi w Grecji, gdzie rekordowe ulewy doprowadzają do licznych powodzi.

Prognoza pogody na czwartek. Coraz wyższe temperatury powietrza

Powyżej wspomniałem o napływie coraz cieplejszych mas powietrza do naszego kraju. Skutkowało będzie to wzrostem temperatury w Polsce i regionie. Prognoza pogody na czwartek przynosi świetne wieści miłośnikom wysokich temperatur i wrześniowego ciepła.

Prognoza pogody na czwartek 7 września. Wysokie temperatury w Polsce
Prognoza pogody na czwartek. Wysokie temperatury w Polsce

Jednak mamy już wrzesień. Pomimo, że w dzień słupki rtęci powędrują naprawdę wysoko ranki i wieczory są już chłodne. Podczas gdy za dnia termometry na zachodzie kraju pokażą nawet 29 stopni Celsjusza, o poranku w wielu regionach kraju będzie niewiele ponad 10 stopni. W dzień tylko nieco chłodniej na północy i południu kraju. Jednak i w tych regionach wartości temperatury zbliżały będą się do 24 stopni Celsjusza. Jednym słowem prognoza pogody na czwartek przyniesie nam termiczne lato w Polsce.

Brak zachmurzenia i opadów w kraju

Wspaniale prezentują się mapy zachmurzenia i opadów dla Polski na dzisiejszy dzień. Poniżej prognoza wg. modelu GFS.

Czwartek 7 września przyniesie nam bezchmurne niebo i brak opadów w Polsce
Brak opadów i zachmurzenia w czwartek 7 września w Polsce

Powyższa mapa to bardziej prognoza braku opadów i zachmurzenia, ponieważ nad krajem nie uświadczymy ani jednego, ani drugiego. Do tego dochodzi bardzo słaby, ledwie odczuwalny wiatr. Ponieważ ciśnienie atmosferyczne będzie dziś bardzo wysokie (do 1030 hPa), pogoda będzie pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Podsumowując, prognoza pogody na czwartek po pierwsze nie przynosi większych zmian. Do tego, wciąż mam dla Was same pozytywne wiadomości. Początek września za dnia przypomina nam bardziej sierpniowe niż wrześniowe dni. Pozostaje mi tylko cieszyć się taką sytuacją oraz życzyć Wam miłego dnia.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk