Prognoza pogody na dziś (16.09.2019 r.) Duże ochłodzenie, deszcz głównie na południu. Burze dopiero we wtorek

Prognoza pogody na dzień 16 września 2019 r. Po przejściu frontu chłodnego wystąpi znaczne ochłodzenie na obszarze Polski. Burze prognozowane są dopiero na wtorek, głównie na północy Polski.

Dzisiaj Polska pozostanie na skraju niżu, którego główny ośrodek przemieści się nad Rosję. Tylko na południu zaznaczy się strefa frontu chłodnego. Na południowym zachodzie na krótki okres czasu rozbuduje się słaby klin wyżowy. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Warunki do rozwoju burz nie wystąpią, pomimo obecności frontu atmosferycznego i zwiększonej zawartości wilgoci w jego strefie. Prognozowane są tylko przelotne opady deszczu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 16 września 2019 r. godzina 12 UTC

W całym kraju będzie dziś poniżej 20 stopni. Opady w ciągu dnia wystąpią głównie na Ziemi Lubuskiej, woj. dolnośląskim, ale także opolskim. Spodziewane są również w województwie śląskim, świętokrzyskim i na Ziemi Świętokrzyskiej. Popada również na południu województwa lubelskiego. Deszcz spadnie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Pod koniec dnia deszcz spodziewany jest na Mazurach oraz Suwalszczyźnie i Pomorzu Zachodnim.

Prognoza pogody na dziś, 16.09.2019 r. (IMGW-PIB)

Bieżące położenie chmur i opadów poniżej