Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na noc. Alerty pogodowe. Opady deszczu w całym kraju. Możliwa gołoledź i oblodzenie. Silny wiatr wkroczy od zachoduNie mamy dobrych informacji pogodowych na nadchodzącą noc dla Polski. Nasz kraj nadal znajdował się będzie pod wpływem systemu frontów atmosferycznych. Cały kraj znajdzie się pod chmurami, z których padał będzie deszcz. Na krańcach wschodnich może to być deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg. Śnieg nie będzie miał jednak szansy utrzymania się, gdyż temperatury w Polsce będą dodatnie.

IMGW-PIB

Wyjątkiem będą tu góry, gdzie temperatura spaść może do -2 stopni. Na wschodzie od 0 do 1 stopnia powyżej zera. Centrum Polski z temperaturą na poziomie 2-3 stopni. Najcieplej na zachodzie i nad morzem, gdzie termometru wskażą nawet 4 stopnie ciepła.

W Polsce wschodniej, południowo-wschodniej i na Suwalszczyźnie temperatura powietrza w okolicach zera. Przy intensywnych opadach deszczu, silnym wietrze nie wyklucza się groźnej pogody dla kierowców i pieszych. Drogi i chodniki mogą stać się śliskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet alerty pogodowe przed oblodzeniem dla regionów z poniższej mapy.

IMGW-PIB

Alerty obowiązują do godziny 7:30 w piątek. Apelujemy do kierowców i pieszych, aby w regionach objętych ostrzeżeniami zachowali szczególną ostrożność z uwagi na możliwe oblodzenie i gołoledź.

Prócz opadów występujących niemal w całym kraju podczas nadchodzącej nocy znów wzrośnie siła wiatru nad Polską. Strefa silnego wiatru pojawi się w godzinach nocnych na początku na zachodzie kraju, by w kolejnych godzinach wędrować na wschód. W piątek rano mocno wiało będzie już niemal w całym kraju. Wiatr w porywach osiągał będzie 80 km/h dodatkowo obniżając temperaturę odczuwalną o kilka stopnie Celsjusza.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk