Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na noc. Burze będą zanikać. Dość ciepła noc w Polsce. Opady deszczu i mgły

Poniedziałek mijał w Polsce pod znakiem chłodnych mas powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Temperatury w kraju oscylowały w okolicach od 13 stopni nad morzem do 16 na południowym wschodzie Polski.

Przed nami dość ciepła jak na ostatnie standardy noc w Polsce. W całym kraju słupki rtęci wskażą od 5 do 8 stopni Celsjusza. Tylko w górach temperatury spadną do 4 stopni.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc nad Polską przyniesie sporo opadów deszczu. Będą to opady o charakterze przelotnych. Opady deszczu możliwe są praktycznie na obszarze całego kraju. Ze względu na ich konwekcyjny charakter będą mocno punktowe. Ponadto wysoko w Tatrach spadnie śnieg. Prawdopodobny przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm w najwyższych partiach gór.

Największe szanse na występowanie opadów prognozujemy w południowej części kraju. Lokalnie na południu i południowym wschodzie, w pierwszej części nocy nie możemy wykluczyć występowania zanikających burz. Tutaj, podczas przechodzenia burz deszcz padać może dość intensywnie.

Zwracamy uwagę na żółte plamy na powyższej mapie opadów. Takie żółte strefy na modelu SWISS HD oznaczają możliwość wystąpienia mgieł. Prognoza wystąpienia mgieł na północy Polski pokrywa się z innymi modelami. Wszystko wskazuje więc na to, że dzisiejsza noc przyniesie mgły na północy kraju, zwłaszcza Na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim oraz na Kujawach miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk