Prognoza pogody na noc. Ciepła noc w Polsce. Opady deszczu w drugiej części nocy. Silny wiatr w Polsce. Burze mało prawdopodobne

Nadchodząca noc w Polsce przyniesie na ogół bezchmurną pogodę. Dopiero w drugiej części nocy w Polsce pojawią się słabe opady deszczu.

Nadchodząca noc będzie ciepła w Polsce. W całym kraju od 3 do 6 stopni powyżej zera. Nawet w górach temperatury będą dodatnie, a termometry wskażą 2-3 stopnie ciepła. Najchłodniej, w okolicach 3 stopni na wschodzie kraju. W centrum w okolicach 4-5 stopni. Najcieplej będzie w regionach zachodnich, gdzie termometry wskażą nawet 7 stopni.

Prognoza pogody na noc ze środy na czwartek (IMGW-PIB)

Ciężko jest określić precyzyjnie, gdzie w nocy w Polsce padał będzie deszcz. Prognozy modelu SWISS HD pokazują, że w drugiej części nocy opady możliwe są nawet w centrum kraju. My podejdziemy do prognozy bardziej sceptycznie i prognozujemy, że słabe opady deszczu ograniczą się do południowego-zachodu i zachodu kraju.

Prognozujemy, że nadchodząca noc nie przyniesie opadów na wschodzie kraju. Przez całą noc, w całym kraju spodziewamy się dość silnych porywów wiatru. Wiatr będzie porywisty i przyczyni się do obniżenia temperatury odczuwalnej powietrza. To wstęp do jeszcze silniejszego wiatru, który czeka nas w dniu jutrzejszym. O tym wspomnimy w wieczornym wpisie na stronie.