Prognoza pogody na noc dla Polski. Przymrozki na wschodzie i centrum. Brak opadów i burz

Po przejściu frontu atmosferycznego, który w poniedziałek przyniósł pogorszenie pogody i burze, dziś Polska pozostawała pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia Nikolas. W chłodnej, chwiejnej masie powietrza dochodziło we wtorek do rozwoju chmur kłębiastych, które jednak z biegiem godzin zanikały.

Podczas nadchodzącej nocy w Polsce na niebie pojawi się mało chmur. Opady nie powinny występować, a jeśli wystąpią to wyłącznie na krańcach północno-wschodniej Polski.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Noc z wtorku na środę przyniesie ujemne temperatury na wschodzie kraju. W pasie od Suwalszczyzny, przez Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie od 0 do nawet -2 stopni. Przy gruncie będzie jeszcze chłodniej. W Polsce centralnej w okolicach zera. Na zachodzie słupki rtęci wzrosną do 2-3 stopni powyżej zera. Najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie nad morzem, tam nawet do 4 stopni na plusie.

Noc w Polsce przyniesie silniejsze podmuchy wiatru w północnej części kraju. Mocniej wiać może również na wschodzie, jednak nie będzie to wiatr bardzo porywisty. Nad samym morzem podmuchy wiatru przekraczać mogą 50 km/h. Na pozostałym obszarze Polski nawet jak będzie wiało, to z mniejszą siłą.