5 grudnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Prognoza pogody na noc dla Polski. Spokojna noc nad Polską. Mróz na południu. Brak opadów. Wiatr zacznie przybierać na sile

Dzisiejsza noc przyniesie spokojną aurę nad Polską. Co prawda z każdą godziną wzmagał się będzie wiatr, jednak poza nim nie wystąpią opady, nie będzie mgieł ani burz. ’

Niestety będzie to swego rodzaju „cisza przed burzą”. Nie bierzmy tego dosłownie, ale począwszy od dnia jutrzejszego pogoda w Polsce będzie dynamiczna.

Wróćmy do dzisiejszej nocy. Ta na południu i częściowo na wschodzie kraju będzie mroźna. Na terenach podgórskich i w górach słupki rtęci spaśćmogą do nawet -4 stopni Celsjusza. Na wschodzie kraju od 0 do -2 stopni. Cieplej w centrum, gdzie termometry pokażą 1 stopień powyżej zera. Najcieplej na zachodzie kraju. W regionach zachodnich do nawet 4 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę (IMGW-PIB)

Podczas nadchodzącej nocy nie pojawią się opady atmosferyczne. W większości kraju będzie pogodnie. Niebo będzie bezchmurne w wielu regionach. Tam gdzie niebo nie będzie przykryte chmurami temperatura spaść może kilka stopni niżej niż piszemy w prognozie.

Niestety podczas nadchodzącej nocy znów wzrastała będzie siła wiatru. Strefa silnego wiatru wkraczała będzie do Polski od zachodu i z każdą kolejną godziną obejmowała będzie coraz większy obszar kraju. W dniu jutrzejszym i w poniedziałek wiało będzie naprawdę mocno.