Prognoza pogody na noc. Możliwe mgły marznące i przymrozki. Burze i deszcz nie wystąpią

Dzisiejsza doba jest ostatnią ze spływem chłodnego powietrza z północy. Od jutra stopniowe wzrosty temperatury. Jednak jeszcze dzisiejsza noc upłynie w Polsce pod znakiem przymrozków. Dodatkowym niebezpieczeństwem na drogach mogą być mgły marznące. O tym jednak w dalszej części wpisu.

Noc z wtorku na środę będzie cieplejsza od ostatnich, jednak w Polsce środkowej nadal spodziewać się możemy przymrozków. Przy gruncie temperatury spaść mogą poniżej zera praktycznie w całym kraju. Jednak wiele wskazuje na to, że to ostatnia w tym tygodniu noc z ujemnymi temperaturami w Polsce.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Najcieplej nad morzem. Tam słupki rtęci powędrują do nawet 2-4 stopni powyżej zera. Ujemne temperatury na Kujawach, części Mazowsza oraz w górach i na terenach podgórskich. Tutaj od jednego, do dwóch stopni mrozu. Na pozostałym obszarze Polski temperatury minimalnie powyżej 1 stopni.

Podczas nadchodzącej nocy, podobnie jak przez ostatnie dni i noc nad Polską nie wystąpią opady deszczu. To kolejna doba z fatalnymi wiadomościami dla hydrologii Polski. Susza pogłębia się z dnia na dzień. W lasach jest tak sucho, że ryzyko pożaru jest już bardzo wysokie. Rośliny schną w oczach, mimo że do letnich upałów bardzo daleko. Sytuacja z suszą w Polsce nie wygląda dobrze.

Wracając do nadchodzącej nocy. Do środowego poranka w Polsce nie będzie wiał wiatr. Bezwietrznie będzie praktycznie w całym kraju, a powiewy wiatru, nawet jak wystąpią to nie będą przekraczały 20 km/h. Bezwietrzna pogoda i trochę więcej wilgoci przyczynić się może do powstania mgieł. Te wystąpić mogą w północnej części kraju. Dodatkowo, na północy Mazowsza, czy na Kujawach, gdzie temperatury spaść mogą poniżej zera, nie wyklucza się wystąpienia mgieł marznących. Apelujemy do kierowców o ostrożność.

Aktualna temperatura w Polsce tutaj