Prognoza pogody na noc. Przymrozki i opady deszczu w nocy nad Polską. Burze nie wystąpią

Środa mijała w Polsce pod wpływem przechodzenia frontu atmosferycznego, który przez cały dzień przemieszczał się nad Polską z północy na południe. Lokalnie na północy i północnym-wschodzie zagrzmiało. Na południu kraju zaznaczy się wpływ frontu ciepłego związanego z płytkim niżem przemieszczającym się znad Austrii nad Ukrainę.

Będą to opady o charakterze jednostajnym. Miejscami, na południowym wschodzie Polski deszcz może padać dość intensywnie. Północ kraju będzie podczas dzisiejszej nocy pogodna, jednak temperatura powietrza będzie tam zdecydowanie niższa. Lokalnie na północy kraju mogą pojawić się przymrozki. Niewykluczone są także w północnej części Mazowsza i na Kujawach.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Im dalej na południe Polski , tym cieplej. Na terenach nadmorskich oraz Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie termometry wskazywać dziś mogą nawet -2 stopnie. Przy gruncie może być jeszcze chłodniej.

Pas Polski centralnej to już kilka stopni powyżej zera. Od 3 do 5 stopni od lubuskiego przez Kujawy, Wielkopolskę. Jeszcze cieplej na Mazowszu i Lubelszczyźnie, gdzie słupki rtęci wzrosnąć mogą do nawet 6-7 stopni powyżej zera. Lokalnie na Podkarpaciu temperatury wzrosnąć mogą nawet do 9 stopni powyżej zera. Będzie to efekt adwekcji cieplejszego powietrza polarno-morskiego. Północna część kraju pozostanie w przetransformowanym i dość suchym powietrzu arktycznym.

Podczas nadchodzącej nocy wiatr nie będzie odczuwalny. Z każdą godziną środowego popołudnia wiatr słabł, by w nocy zaniknąć niemal całkowicie na terenie Polski.

Temperatura

Położenie opadów poniżej