Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Brak opadów, burze nie wystąpią

Ośrodek wysokiego ciśnienia powoli odsuwa się na wschód Europy. Podczas nadchodzącej nocy Polska nadal znajdowała będzie się pod jego wpływem, jednak zmieni się cyrkulacja mas powietrza w naszej części kontynentu. Do Polski przestało spływać chłodne powietrze z północy Europy. Od dziś do kraju napływają cieplejsze masy powietrza z południowego-wschodu Starego Kontynentu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 27.03.2020, 00 UTC

Zmianę tą obserwowaliśmy już podczas czwartkowego dnia. Wysokie temperatury utrzymają się również podczas noc z czwartku na piątek. W większości regionów kraju temperatury będą dodatnie. Słaby mróz wystąpi jeszcze na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Większych spadków temperatur spodziewać się mogą mieszkańcy obszarów górskich. Tam słupki rtęci spaść mogą dzisiejszej nocy nawet do -6 stopni.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

W pozostałych obszarach kraju temperatura od 0 do 2 stopni na plusie. Temperatury w Polsce podczas dzisiejszej nocy nie będzie obniżał wiatr. Ten będzie jeszcze odczuwalny w pierwszej części nocy na wschodzie, w centrum i południu. Jednak w drugiej części nocy wiatr zaniknie już w całym kraju.

Podczas nocy z czwartku na piątek nad Polską nie będą występowały opady atmosferyczne. Praktycznie nad całym krajem występowało będzie bezchmurne niebo. W połączeniu z dość ciepłą nocą i dobrą przejrzystością powietrza, może warto zaczaić się dziś w nocy na zdjęcie drogi mlecznej?