Pogoda. Intensywne śnieżyce w Europie. Spadło nawet 60 centymetrów śniegu. Wystąpiły burze śnieżne

Wyż JURGEN zapewnia od wielu dni stabilną i pogodną pogodę w naszych regionie Europy, Nie oznacza to jednak spokoju w pogodzie w innych częściach naszego kontynentu. Od kilku dni obserwujemy silny atak zimy na Bałkanach. W wielu miejscach zima dosłownie odcięła od świata mniejsze miejscowości.

Przez ostatnie dni z północy na południe do Europy Południowo-wschodniej spływało powietrze morskie o charakterze chłodnym. Doprowadziło to do bardzo intensywnych opadów śniegu na obszarze Bałkanów. Pod śniegiem znalazła się Serbia, Słowenia, ale także Węgry. Oto zdjęcia z Węgier z dnia 25 marca.

Równie ciekawe zdjęcia wykonane zostały na Słowenii. Pierwsze z poniższych zdjęć wykonane zostało 20 marca. Drugie zdjęcie wykonane zostało wczoraj, 25 marca 2020.

W wielu miejscach na wskazanym obszarze przyrost pokrywy śnieżnej w przeciągu kilkudziesięciu godzin wyniósł aż kilkadziesiąt centymetrów śniegu.

Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej mógł sięgnąć nawet 60 centymetrów świeżego puchu. Od dziś pogoda nad Europą zaczyna się zmieniać. Mieszkańców Europy Centralnej, Wschodniej i Południowo-wschodniej czeka kilka cieplejszych dni. Prognozy jednak mówią jasno. Jeszcze w marcu czeka nas kolejny spływ chłodnych mas powietrza z północy.