Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Mgły marznące i ujemna temperatura na wschodzie. Fronty atmosferyczne i silny wiatr. Burze nie wystąpią

Nadchodząca noc w pogodzie upłynie pod znakiem ujemnych temperatur na wschodzie i południu kraju oraz temperatury dodatniej na zachodzie i południu. Na wschodzie prawdopodobne są mgły. W pierwszej części nocy nad zachodnią Polskę wkroczy ciepły front atmosferyczny przynosząc opady deszczu. W drugiej części nocy nasunie się front chłodny o dużo większej aktywności.

Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek (IMGW-PIB)

Mieszkańcy wschodu i południa Polski spodziewać się mogą w nocy z czwartku na piątek temperatury od zera (ściana wschodnia) do -1 na południowym wschodzie. Najchłodniejsza noc na obszarach podgórskich i w górach, gdzie temperatura spaść może do nawet -5 stopni Celsjusza. W pozostałej części Polski nie spodziewamy się mrozu. W okolicach 1 stopnia w centrum kraju, do 2-3 kresek powyżej zera będzie w nocy na zachodzie i północy kraju.

Na wschodzie kraju bezwietrznie. To w połączeniu z dużą wilgotnością przyniesie mgły. Najgęstszych mgieł spodziewamy się w nocy na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Mgły niewykluczone są jednak podczas nadchodzącej nocy również w regionach centralnych (pierwsza część nocy z czwartku na piątek). Mgły w połączeniu z możliwym przymrozkiem na wschodzie kraju mogą przynieść lokalne oblodzenie i śliską nawierzchnię dróg i chodników. Apelujemy zatem o ostrożność do kierowców i pieszych.

Wiatr miejscami na północy kraju sięgał będzie w porywach nawet 80km/h. W Polsce zachodniej powiać może z prędkością 50-70 km/h.

Bieżące położenie opadów i chmur poniżej