Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę dla Polski. Znów przymrozek w nocy, burze zanikną

Piątek przyniósł nad Polską zróżnicowaną pogodę. W wielu regionach naszego przechodziła strefa zachmurzenia związana z chłodnym frontem atmosferycznym. Nie zabrakło również opadów atmosferycznych. W północnej połowie kraju był to nawet deszcz ze śniegiem, krupa i śnieg. Wystąpiły lokalne burze.

Sytuacja ta zmieni się już podczas nadchodzącej nocy. Pogoda uspokoi się. Wiatr ucichnie niemal całkowicie, a nad Polską pojawi się gwiaździste niebo.

Prognoza pogody na noc według synoptyków (IMGW-PIB)

Noc z piątku na sobotę przyniesie spadki temperatury poniżej zera w wielu regionach Polski. Najcieplej na północy kraju. Nad morzem temperatury utrzymają się na poziomie 1°C . Polska północno-zachodnia to temperatura w okolicach 0 stopni. W pozostałych regionach kraju przymrozek. W centrum Polski będzie to jeden stopień poniżej zera. Na południu mówimy o przymrozku od -3°C do -1°C stopni. Najchłodniej podczas dzisiejszej nocy będzie na wschodzie kraju. Tutaj temperatury od -2°C do -4°C

Nadchodząca noc nie przyniesie w Polsce znaczących opadów. Te mogą pojawiać się w regionach północnych kraju. Jednak nie będą to opady intensywne. Raczej piszemy o opadach przelotnych i krótkotrwałych pochodzenia konwekcyjnego. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów dzisiejszej nocy wystąpi na północnym-wschodzie kraju.

Dobrą informacją jeśli chodzi o pogodę w Polsce w nocy jest słabnący z każdą godziną wiatr. W nocy porywy wiatru praktycznie ustaną i zrobi się bezwietrznie. Wiatr delikatnie odczuwalny będzie jedynie na północy kraju. Jednak nawet w tych regionach wiatr nie będzie wiał mocno. W drugiej części nocy wiatr w Polsce zaniknie całkowicie, co może sprzyjać miejscami akumulacji zanieczyszczeń.