Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę. Ciepły i chłodny front atmosferyczny. Opady deszczu. Burze nie wystąpią

W sobotę przez Polskę przechodzi front atmosferyczny o charakterze ciepłym. Front atmosferyczny przynosi opady deszczu. Miejscami umiarkowane. W drugiej części nocy wkroczy front chłodny z opadami do Polski.

W nocy z soboty na niedzielę front nadal przechodził będzie nad naszym krajem. Pod jego wpływem znajdzie się centrum kraju i regiony Polski wschodniej. Zwłaszcza w regionach północnych kraju omawianego obszaru wystąpią opady deszczu.

Do Polski zachodniej wkroczy kolejna strefa opadów związana z frontem chłodnym. Deszcz na zachodzie nie powinien być jednak w nocy tak intensywny jak pierwsza strefa opadów sunąca przez Polskę z sobotni dzień.

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę (IMGW-PIB)

To będzie ciepła noc nad Polską. Tylko w górach możliwy jest lekki mróz. W pozostałych regionach kraju temperatury będą dodatnie. Słupki rtęci w nocy z soboty na niedzielę wzrosną od 2 do 4 stopni.

Podczas nadchodzącej nocy nadal mocno wiał będzie wiatr. Miejscami, na południu kraju siła wiatru przekraczać może 80 km/h. W pozostałych regionach kraju wiatr będzie również odczuwalny i będzie obniżał temperaturę odczuwalną.