Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę. Mróz w całej Polsce. Zrobi się naprawdę zimno. Słabszy wiatr. Burze nie wystąpią

Polska dostała się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia HELGE. W nocy z soboty na niedzielę ośrodek wysokiego ciśnienia spowoduje, że większość kraju znajdzie się w strefie bezchmurnego nieba. Napływać ma w dalszym ciągu powietrze arktyczne.

Bezchmurne nieba, osiadanie powietrza. Brak wiatru. Te czynniki doprowadzą do sporych spadków temperatury podczas nadchodzącej nocy. W całej Polsce temperatury będą ujemne. Najcieplej będzie na północy. W tych regionach mróz tylko -3 stopni. Im dalej na południe i wschód, tym będzie chłodniej. Na wschodzie i południu kraju w wielu miejscach słupki rtęci wskażą -8 stopni. Lokalnie, na terenach podgórskich może być jeszcze chłodniej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 15.03.2020, 00 UTC

Bliskość wyżu, inwersja. Te czynniki spowodują, że chmury kłębiaste, które w sobotę przynosiły konwekcyjne opady śniegu zanikną. W Polsce w nocy z soboty na niedzielę nie będziemy notowali opadów. W pierwszej części nocy zanikające opady możliwe będą w południowej Polsce. Szanse na ich wystąpienie są jednak niewielkie.

Dobrą wiadomością jest stopniowy zanik wiatru podczas nadchodzącej nocy. Możliwy rozwój smogu w wielu aglomeracjach. Około północy nad Polską będzie praktycznie bezwietrznie. Dopiero w drugiej części nocy z zachodu do Polski wkraczać zacznie kolejna strefa wiatru. Nie będzie to jednak wiatr tak silny jak podczas ostatnich godzin.