Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na noc z środy na czwartek. Opady śniegu. Śliskie drogi i chodniki. Front okluzji nad PolskąW środę nad Polską przemieszczał się front okluzji przynosząc opady śniegu w wielu miejscach kraju. W nocy sytuacja pogodowa w Polsce nie ulegnie większej zmianie.

Nadal w wielu miejscach kraju sypał będzie śnieg. Na wschodzie i południu kraju temperatury w okolicach zera, więc możliwy będzie przyrost pokrywy śnieżnej. Najsilniejsze opady prognozowane są w nocy w Polsce wschodniej. Tam też padał będzie sam śnieg.

W pozostałej części kraju również zachmurzenie duże i opady. Nie będą to jednak opady ciągłe i opady śniegu. W Polsce zachodniej i północnej padał będzie sam deszcz, jednak lokalnie warunki na drogach również będą trudne.

IMGW-PIB

Ma to związek z temperaturą. Temperatura najniższa będzie na wschodzie i południu kraju. W górach możliwy jest mróz do nawet -5 stopni. Na zachodzie i północy kraju temperatury wzrosną do +1 stopnia. Lokalnie nad samym morzem słupki rtęci wzrosnąć mogą do +2.

W nocy z środy na czwartek nadal mocno wiał będzie wiatr. Lokalnie, zwłaszcza na zachodzie Polski możliwe są porywy wiatru sięgające 60 km/h. Na wschodzie wiatr powodować może zawieje i zamiecie śnieżne.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk