Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na piątek 8 września 2023. Wspaniały początek weekendu w Polsce

Prognoza pogody na piątek 8 września. Lato w Polsce


Pisząc o wspaniałym początku weekendu nie mam wcale na myśli „wspaniałego” zwycięstwa polskich „kopaczy” nad piłkarzami z Wysp Owczych. Wygraliśmy po wymęczonym meczu z reprezentacją kraju, w którym mieszka mniej ludzi, niż wczoraj zasiadło na Stadionie Narodowym. Szkoda słów. Przejdźmy do spraw naprawdę fajnych, a taką jest prognoza pogody na piątek. Przed nami świetny dzień w pogodzie.

Prognoza pogody na piątek. Sytuacja synoptyczna

Niewiele zmienia się sytuacja baryczna w naszym regionie. W dalszym ciągu znajdujemy się pod wpływem silnego i rozległego wyżu Patricia. Poniżej mapa synoptyczna Europy.

Prognoza pogody na piątek. Wyż Patricia rządzi aurą
Prognoza pogody na piątek. Sytuacja synoptyczna nad Europą

Wspomniany wyż rozciąga się od granicy Rosji i Finlandii, przez Republiki Bałtyckie, Polskę po Europę Centralną i Zachodnią. Na zachód kontynentu zbliża się aktywny niż Franklin, który jednak w żaden sposób nie zagrozi pogodzie w naszym kraju. Podobnie jak niż Daniel, który przez ostatnie doby doprowadził do dramatycznej sytuacji na południu kontynentu. To wszystko nie dotyczy jednak Polski. W weekend wchodzimy piękną słoneczną pogodą, a do tego lokalnie w Polsce zacznie pojawiać się upał.

Prognoza pogody na piątek. Mnóstwo słońca i brak opadów w Polsce

Tak piszę w kółko o tym wyżu, jednak robię to nie bez powodu, ponieważ ośrodek wysokiego ciśnienia całkowicie dominuje nam pogodę zarówno dziś, jak i w kolejnych dniach. Oznacza to same pozytywne wiadomości (chyba, że jesteś miłośnikiem pochmurnej i deszczowej aury). Dziś wyż również przyniesie nam mnóstwo pogodnego nieba. Poniżej mapa z prognozą zachmurzenia i opadów dla Polski na dzisiejszy dzień.

Prognoza pogody na piątek. Brak chmur i opadów
Prognoza pogody na piątek. Brak zachmurzenia i opadów w Polsce

Słońce operowało będzie od godzin porannych do samego wieczora. W dzień nad krajem pojawią się chmury kłębiaste, jednak nie będzie to zachmurzenie groźne. Prognoza pogody na piątek nie przewiduje jakichkolwiek opadów na terytorium Polski. Jedyny opad jaki jest możliwy, to oczywiście opad szczęki kibiców, którzy szczęśliwie nie oglądali wczorajszego „widowiska” z Wyspami Owczymi, a dziś postanowili obejrzeć powtórki. W sumie to nie szczęka opada po obejrzeniu tych powtórek. To ręce opadają, co ta reprezentacja gra. Ehhh, znów zapędziłem się w rejony, które psują nam samopoczucie. Prognoza pogody na piątek nam ten humor poprawia i dlatego spójrzmy na wartości temperatury.

Bardzo ciepły piątek w Polsce

Powyżej pisałem o operującym od rana do zmierzchu słońcu. Napływają do nas dość ciepłe masy powietrza, jednak to już wrzesień. Noce robią się coraz chłodniejsze. I to właśnie głównie dzięki dziennej operacji słonecznej temperatury w kraju rosną naprawdę wysoko.

Wysokie temperatury w piątek nad Polską
Wysokie temperatury w piątek nad Polską

Upał jeszcze dziś w kraju raczej nie wystąpi, jedna z każdym dniem granica 30 stopni jest coraz bliżej. Prognoza pogody na piątek przynosi nam jednak temperatury bardzo komfortowe, letnie. Lokalnie zrobi się dziś naprawdę gorąco, ponieważ termometry wskazywać mogą nawet w okolicach 28-29 stopni Celsjusza. Najcieplej w dniu dzisiejszym będzie na zachodzie i w centrum kraju. Jednak w całej Polsce temperatury będą dziś iście letnie i przyjemne. Wiatr będzie dziś praktycznie nieodczuwalny, nie będzie więc obniżał temperatury odczuwalnej. Przed nami świetny dzień w pogodzie. Życzę Wam, by piątek był równie świetny w innych aspektach życia. Dobrego dnia !

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk