Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na poniedziałek 4 września 2023. Odpoczywamy od burz. Wyż zapewni nam świetny początek tygodnia

Prognoza pogody na poniedziałek 4 września. Dużo słońca, brak opadów


Mam dla Was świetne wiadomości pogodowe na początek tygodnia. Prognoza pogody na poniedziałek przynosi nam mnóstwo słońca. Odpoczywamy od opadów i burz. Wszystko to za sprawą umacniającego się wyżu barycznego o jakże wdzięcznej nazwie Olenka.

Prognoza pogody na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna

W naszym regionie Europy dojdzie dziś to silnej rozbudowy wyżu. W obszarze podwyższonego ciśnienia znajdzie się nie tylko Polska, ale również inne kraje Europy Centralnej i Wschodniej.

Prognoza pogody na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna

Powyżej mapa baryczna na dzisiejszy dzień. Na głównym planie oczywiście wyż o którym pisałem we wstępie wpisu. Fronty atmosferyczne na początku tygodnia rozciągają się na zachodzie, wschodzie i północy Europy. Widzimy więc, że nie wszędzie w Europie będzie dobra, jednak nas to nie dotyczy. Prognoza pogody na poniedziałek to mnóstwo słońca i brak opadów w kraju. Obecność wyżu przyniesie bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. Barometry w kraju pokażą dziś nawet w okolicach 1025 hPa. Przeczytaj również: Silna wichura uderza w Tajwan i Chiny

Prognoza pogody na poniedziałek. Mnóstwo słońca nad Polską

W godzinach porannych chmury pokazują się jeszcze na północy i częściowo w centrum kraju. Jednak nie są to chmury niosące ze sobą opady deszczu. Dodatkowo, z każdą godziną wpływ wyżu na nasz kraju będzie coraz silniejszy. Dlatego też chmur w Polsce będzie coraz mniej.

Prognoza pogody na poniedziałek. Brak opadów w kraju
Prognoza pogody na poniedziałek. Brak opadów w Polsce

Z naszą wschodnią granicą przebiega front atmosferyczny. Deszcz i burze mogą pojawić się dziś na Ukrainie, czy Białorusi. W Polsce jednak padać nie powinno. Prognoza pogody na poniedziałek przyniesie nam za to bardzo dużo chwil ze słońcem w większości regionów kraju. Jednym słowem „babie lato”. Nie wiem, czy macie tak samo, le im słońce podróżuje niżej nad horyzontem tym bardziej cieszę się każdą jego chwilą. Jesień zbliża się wielkimi krokami, cieszmy się słońcem, ponieważ jeszcze będziemy za nim tęsknić.

Temperatury w Polsce w poniedziałek 4 września

Prognoza pogody na poniedziałek przynosi nam dobre wieści w sprawie temperatury powietrza. Dziś w większości regionów Polski temperatury będą bardzo zapewniały nam komfort termiczny. Poniżej prognoza temperatury dla Polski wg. wyliczeń modelu ECMWF.

Dobre temperatury w poniedziałek 4 września w Polsce
Prognoza temperatury na poniedziałek 4 września dla Polski

Najcieplej w dniu dzisiejszym na zachodzie kraju. Z zachodniej Europy napływać do nas zacznie cieplejsze powietrze morskie. Dlatego też już dziś w regionach zachodnich termometry pokażą nawet w okolicach 24 stopni Celsjusza. W regionach centralnych oraz wschodnich tylko nieco chłodniej, ponieważ termometry tutaj wskazywać będą w okolicach 22 stopni Celsjusza. Najchłodniej w pasie górskim, na krańcach południowych kraju. Tutaj w najcieplejszym momencie dnia termometry wskazywały będą w okolicach 16 stopni.

Podsumowując, prognoza pogody na poniedziałek jest bardzo pozytywna. Dostaliśmy się pod wpływ wyżu, dlatego słońca w kraju będzie coraz więcej. Temperatury zapewniają komfort termiczny. W większości regionów będzie bezwietrznie, a lekko powiać może tylko na północy Polski. Cieszmy się zatem dobrym początkiem tygodnia, a wszystkim dzieciom rozpoczynającym dziś rok szkolny życzę powodzenia ! Na zakończenie zachęcam do zapoznania się długoterminową prognozą pogody na 16 dni. Arek sprawdził w tym wpisie co czeka nas w pogodzie w najbliższych 2 tygodniach.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk