Prognoza pogody na sobotę 12.10.2019. Będzie ciepło. Burze nie wystąpią

Dziś w Polsce prognozujemy pogodny, ciepły dzień. W całej Polsce do czynienia będziemy mieli z silniejszymi porywami wiatru. Na północy większe zachmurzenie i opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski pogoda będzie mieszkańców rozpieszczać.

Północne obszary Polski znajdują się dziś pod wpływem ułożonego równoleżnikowo frontu. To właśnie jego bliskość spowoduje, że w pasie od Warmii, Mazur, przez Pomorze, aż po Pomorze Zachodnie do czynienia będziemy mieli zachmurzeniem dużym. Oraz opadami deszczu. Opady deszczu będą miały charakter przelotny i powinny ograniczać się wyłącznie do krańców północnych Polski.

Na krańcach północnych Polski będzie również najzimniej. Na północy, na sobotę prognozujemy zaledwie 13 stopni Celsjusza. Temperatury w Polsce centralnej sięgnął 20 stopni, by w Polsce południowo zachodniej wskazać nawet 23 stopni.

Na wschodzie od 17 stopni na Podlasiu, po 19-20 od Lubelszczyzny po Podkarpacie. Prognoza pogody na sobotę wydana przez IMGW.

Odczucie ciepła w sobotę psuł będzie wiatr. W początkowym okresie dnia porywy wiatru w Polsce będą silne. Nad morzem i w Karpatach porywy wiatru sięgać mogą nawet 85 km/h. W pozostałej części kraju porywy wiatru nie będą tak silne, jednak wiatr wiejący z prędkością 40 km/h również wpłynie negatywnie na temperaturę odczuwalną nad krajem.

Zapraszamy do zapoznania się również z prognozą pogody na cały weekend.