Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na sobotę dla Polski. Powrót lata. 28 stopni w kraju

Prognoza pogody na sobotę 16 września. Lato w Polsce


W drugiej połowie kończącego się tygodnia mieliśmy do czynienia z delikatnym załamaniem pogody. Jedni przyjęli to z ulgą, ponieważ w końcu spadł deszcz. Inni kręcili nieco nosem, ponieważ większość września rozpieszczała nas pogodowo. Zobaczmy co przyniesie nam prognoza pogody na sobotę. Czy rozpoczynający weekend przyniesie nam powrót lata do Polski?

Prognoza pogody na sobotę. Sytuacja synoptyczna

Winien załamaniu pogody sprzed kilkudziesięciu godzin był front atmosferyczny wędrujący z zachodu na wschód Europy. Po froncie nie ma już śladu, a jego miejsce, przynajmniej na kilkadziesiąt godzin zajmuje wyż z centrum na północny wschód od naszego kraju.

Sytuacja synoptyczna nad Europą. Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę. Sytuacja synoptyczna

Na zachodzie kontynentu czai się już kolejny niż i kolejny front atmosferyczny. Jednak podczas najbliższej doby w żaden sposób nie wpłynie to na pogodę w naszym kraju. Na pogodę w sobotę całkowicie wpływał będzie wyż z regionu. Prognoza pogody na sobotę przynosi nam więc mało zachmurzenia i mnóstwo słońca w kraju.

Coraz wyższe temperatury w Polsce

Już wczoraj pisałem, że do kraju napływać zaczyna coraz cieplejsze powietrze z południa kontynentu. Objawia się to coraz wyższymi temperaturami powietrza w Polsce. Sobota będzie potwierdzeniem tej tezy. Poniżej prognoza temperatury na dzisiejszy dzień.

Prognoza pogody na sobotę. Powrót lata do Polski
Prognoza pogody na sobotę. Powrót lata do Polski

Można śmiało napisać, że lato wraca do kraju. Przynajmniej za dnia, ponieważ dość chłodne poranki i wieczory przypominają nam, że wkroczyliśmy już w drugą połowę września i jesień jest już za rogiem. Jednak my cieszmy się wartościami temperatury jakie przynosi nam dzień. Prognoza pogody na sobotę przynosi nam dzień gorący. W wielu regionach kraju wartości temperatury przekroczą 25 stopni. Na zachodzie kraju termometry pokażą dziś nawet 28 stopni powyżej zera, więc blisko już upału. Najchłodniej na północy kraju, gdzie ciepłe masy powietrza dotrą najpóźniej. Nad Bałtykiem spodziewamy się temperatur na poziomie 22-23 stopni Celsjusza. To oczywiście temperatury w cieniu. Na słońcu temperatury odczuwalne będą jeszcze wyższe. Przeczytaj również: Rewolucja w pogodzie w Polsce w najbliższych dniach

Prognoza pogody na sobotę. Mnóstwo słońca. Brak opadów

Wyż przyniesie nam coś jeszcze oprócz powrotu wysokich temperatur powietrza. Znów nad Polską i w regionie królowało będzie słońce i bezchmurne niebo. Poniżej mapa pokazująca, że dzisiejszy dzień nie przyniesie nam większego zachmurzenia, a tym bardziej opadów w granicach naszego kraju.

Brak opadów i zachmurzenia w sobotę nad Polską
Brak opadów i zachmurzenia w sobotę nad Polską

Prognoza pogody na sobotę przynosi nam praktycznie bezchmurny dzień. W północnej i centralnej Polsce sielankę pogodową może nieco zaburzać silniejszy wiatr (do 40 km/h). Jednak całościowo, dokładając do tego mnóstwo słońca i wysokie (ponad 1020 hPa) ciśnienie atmosferyczne, spodziewamy się dziś pięknego, letniego dnia. Dobrej, udanej soboty. Korzystajmy z pogody ponieważ w przyszłym tygodniu nadejdą zmiany. O tym jednak będzie jeszcze czas napisać.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk