Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na wtorek 30 maja 2023. Mnóstwo słońca i coraz wyższe temperatury

Prognoza pogody na wtorek 30 maja. Dużo słońca i wysokie temperatury


Wraz z początkiem nowego tygodnia do kraju powróciło ciepłe powietrze z południa kontynentu. Stery nad pogodą w regionie wciąż utrzymuje silny wyż z centrum w okolicach Wysp Brytyjskich. Dlatego prognoza pogody na wtorek przynosi nam same pozytywne wieści.

Prognoza pogody na wtorek. Wyż przyniesie nam mnóstwo słońca

Spójrzmy na mapę baryczną dla Europy na dzisiejszy dzień. W pasie od Wysp Brytyjskich po nasz region rozciąga się ośrodek wysokiego ciśnienia.

Prognoza pogody na wtorek. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na wtorek 30 maja. Sytuacja synoptyczna

Podczas gdy wyż zapewnia dobrą aurę w naszej części Europy, jednocześnie blokuje on swobodny przepływ niżom z południa. Stąd na południu kontynentu od wielu dni występują silne burze i ulewne opady deszczu. Jednak wróćmy do prognozy pogody na wtorek dla Polski. W naszym kraju pogoda przyniesie wyłącznie pozytywne rzeczy. Przede wszystkim wyż zapewni nam mnóstwo pogodnego nieba. Słońce we wtorek świeciło będzie praktycznie w każdym zakątku Polski. Opady deszczu oczywiście nie wystąpią. Zachmurzenie słabe, lokalnie do umiarkowanego, jednak nigdzie w kraju chmury nie będą na dłużej zasłaniały słońca. Przeczytaj również: Tajfun Mawar zbliżył się do Filipin. Silna wichura i potężne ulewy

Coraz wyższe temperatury w Polsce

Prognoza pogody na wtorek przynosi nam dobre informacje również w temacie temperatur powietrza w Polsce. Słońce będzie towarzyszyło nam dziś od godzin porannych, dlatego od rana promienie słoneczne będą nagrzewały dolne partie troposfery. Dodatkowo napływa do nas cieplejsze powietrze z kierunków południowych. Te dwa parametry zapewnią nam dziś temperatury powietrza powyżej 20 stopni Celsjusza.

Prognoza temperatury na wtorek 30 maja
Prognoza temperatury na wtorek 30 maja

W większości regionów Polski temperatury wzrosną dziś w okolice 22-23 stopni Celsjusza. Poniżej 20 stopni jedynie nad samym morzem oraz w górach na południu kraju. W dniu dzisiejszym odczuwalny będzie wiatr. Lokalnie porywy wiatru sięgnąć mogą 40-50 km/h. Będzie to jednak wiatr o ciepłym charakterze, dlatego nie powinien obniżać temperatury odczuwalnej. Ciśnienie atmosferyczne od rana na poziomie ponad 1020 hPa. We wtorek ciśnienie będzie powoli rosnąć, by w nocy z wtorku na środę przekroczyć wartość 1025 hPa.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk