Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na zimę 2019/2020. Sprawdź prognozę Amerykanów na zimę. Burze, ale także śnieg i wiatr

Mamy dla Was prognozę pogody na nadchodzącą zimę. Zima w Europie nie powinna być mroźna. W zimie czeka nas więcej deszczu, niż śniegu. Prognoza pogody na nadchodzącą zimę przygotowana została przez amerykańskich meteorologów zrzeszonych w AccuWeather.

Wietrzna, sztormowa pogoda na początek zimy

Sezon zimowy w północnej części Europy rozpocznie się od silnych incydentów wiatrowych. Głębokie niże znad Atlantyku raz po raz nękać będą Wyspy Brytyjskie. Niże przyczynią się również do wietrznej i deszczowej aury w Polsce.

Niże będą następowały po sobie jeden po drugim. Jest to typowe dla strefowej cyrkulacji powietrza nad tą częścią Europy. Szykujmy się więc na silny wiatr, chmury i opady deszczu.

Na północy kontynentu spodziewamy się sztormów, a na południu tym czasem będzie bardziej spokojnie, ale za to mokro. Półwysep Iberyjski, Włochy, czy Bałkany. Tutaj opadów nie powinno zabraknąć. To bardzo dobra wiadomość, gdyż południe Europy nękane jest przez susze. Rzeki mają alarmująco niskie stany wód. Opady, które prognozowane są dla tej części Europy na początek zimy bardzo się przydadzą.

Bardzo spokojny przebieg zima będzie miała na południowym-wschodzie Europy. Mieszkańcy Bałkanów, Rumunii, czy Turcji doświadczą długich okresów z całkowitym brakiem opadów. Temperatury również nie powinny spadać tu poniżej zera zbyt często.

Gdzie zatem zimowo w Europie?

Wedle Amerykanów najcięższa zima panowała będzie w drugiej połowie okresu zimowego na wschodzie i częściowo w centrum kontynentu. Jednak nie będą to długotrwałe okresy napływu chłodu z północy. Pierwszy atak zimna prognozowany jest na początek grudnia. W większej części Europy sezon zimowy skończyć się może niestety z temperaturami powyżej normy wieloletniej.

Oczywistym jest, że najbardziej sroga i mroźna zima nadejdzie na krańcach wschodnich Europy. Tutaj niże z zachodu kontynentu nie będą wpływały aż tak na przepływ mas powietrza. Najzimniej będzie w Rosjii, czy Finlandii. Częściowo również na Ukrainie.

Pamiętajmy, choć prognozy Amerykanów z AccuWeather mają sporą sprawdzalność, w dalszym ciągu są to prognozy dotyczące odległych terminów. Nie przykładalibyśmy do nich olbrzymiej wagi.

Aktualne prognozy pogody dla Polski sprawdzić możecie pod tym adresem

*zdjęcie tytułowe za AccuWeather

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk