Przymrozek pojawi się w nocy na obszarze Polski. Utworzą się mgły. Pogodę kształtować ma antycyklon

Przymrozek pojawi się w nocy na obszarze Polski, lokalnie rozwiną się mgły. Wpływ wyżu barycznego Petra z północy.

Pogodę w kraju kształtować ma rozległy klin wysokiego ciśnienia, który jest związany z układem wysokiego ciśnienia znad północno – zachodniej Europy. Co należy dodać, że ze wschodnich obszarów Starego Kontynentu ma być obserwowana adwekcja coraz cieplejszej masy pochodzenia polarnego zwiększoną ilością rozpogodzeń. Pojawiły się jednak lokalne na Ziemi Łódzkiej oraz Wielkopolsce.

Wyładowania atmosferyczne zanotowane 20 kwietnia 2023 przez system detekcji Blitzortung

przymrozek w nocy, burze już nie wystąpią
Burze w Polsce dziś wystąpiły. Okazały się słabsze niż wczoraj i mniej liczne. Przymrozek w nocy przy gruncie

Jutro pogoda w Polsce kształtowana ma być przez klin wyżu znad Morza Północnego. Dodatkowo z północnego-wschodu napływać powinna ciepła masa powietrza polarno-morskiego o stabilnej równowadze termodynamicznej.

Zobacz też: Pogoda wstrząśnie Polaków. Znów wystąpią przymrozki, będą burze, śnieg i krupa śnieżna. Silne zimno zbliża się do Polski

Dziś w północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotny deszcz. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Na Ziemi Łódzkiej i Wielkopolsce pojawiły się burze. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 16°C w centrum do 20°C, gdzieniegdzie na wschodzie i północy. Tylko w kotlinach górskich od 11°C do 13°C oraz nad morzem od 9°C do 13°C. Dlatego wiatr okazał się umiarkowany. Natomiast nad morzem okresami dość silny, na północy i północnym wschodzie porywisty, północno-wschodni i wschodni. Najsilniej wiało w Sudetach, gdzie porywy wiatru sięgały do 68 km/h.

Temperatura maksymalna, 20 kwietnia 2023, 08:00-20:00 czasu urzędowego w Polsce

przymrozki w nocy możliwe. Bardzo wysoka temperatura dziś w Polsce temperatura
20 stopni w Polsce. Ostrołęka najcieplejszą stacją dziś IMGW w kraju. Nocą możliwy przymrozek przygruntowy na NE oraz w obszarach górskich

Przymrozek w kraju, wystąpią opady mieszane w Tatrach i śnieg

Czwartek przyniesie zachmurzenie małe. Jedynie na południu umiarkowane lub duże i tam słaby przelotny deszcz. Natomiast w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Szczególnie nad ranem gdzieniegdzie, szczególnie w kotlinach sudeckich, mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Na termometrach w najchłodniejszej części nocy od 1°C w rejonach podgórskich. Chłodniej na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 7°C miejscami na południowym wschodzie. Jednak na Pomorzu, Podlasiu i w rejonach podgórskich. Spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -1°C, a na Suwalszczyźnie do -2°C, gdzie zdarzy się słabe przymrozki. Wiatr okazał się słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, północno-wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

Zobacz też: Silne, niszczące burze przetaczają się przez USA. Ponad 10 tysięcy wyładowań na godzinę. Kiedy wyładowania pojawią się Polsce?

Fanipogody.pl