12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Silny atak zimy w połowie stycznia. Mróz i śnieg. Bomba chłodu już sunie z północy

Najbliższe dni przyniosą duże zmiany w pogodzie. Na początku roku zima dała o sobie znać w wielu miejscach Europy. Śnieg spadł również na północy i częściowo zachodzie kraju.

Za nami kilka cieplejszych dni z lekko dodatnią temperaturą. Niestety pozwoliło to skutecznie zlikwidować śnieg na północy i zachodzie kraju. Na szczęście dla fanów zimowych krajobrazów wczoraj, w nocy i dziś przez Polskę przechodzi śnieżny front atmosferyczny przynosząc porcję świeżego śniegu.

Z każdym dniem będzie robiło się chłodniej w Polsce. Wszystko to za sprawą “bomby chłodu”. Arktyczne, bardzo wychłodzone masy powietrza rozpoczęły już swą wędrówkę z północy i północnego wschodu kontynentu.

Mróz nadciąga do Polski

Nadciąga silny mróz

Duże ochłodzenie czeka nas już w nocy z czwartku na piątek. Wtedy do do Polski wkroczą wspomniane, bardzo zimne masy powietrza. Temperatury od czwartku do poniedziałku spadać mogą na wschodzie Polski nawet poniżej -20 stopni Celsjusza. I tutaj mamy dla Was ciekawostkę. Okazuje się, że biegun zimna w Polsce nie koniecznie znajduje się na Suwalszczyźnie. Zachęcamy do śledzenia strony Mrozowisko. Tam dokumentowane są naprawdę duże spadki temperatur na obszarach podgórskich.

Prognoza temperatury w Polsce na niedzielę 17 stycznia. Silny mróz w Polsce

Mróz w Polsce wschodniej

Powyżej prognoza temperatury na ostatni dzień weekendu. W niedzielę o poranku temperatura we wschodniej Polsce spaść może nawet do -22 stopni Celsjusza.

Nie tylko mróz, ale i opady śniegu w Polsce

Najbliższe dni przyniosą spływ chłodu do naszego kraju. Okazuje się, że najbliższe dni przyniosą nie tylko mróz do Polski. W zasadzie codziennie nad krajem padał będzie śnieg. Nie będą to może opady tak wielkoskalowe jak w środę i dziś, jednak białego puchu przybywało będzie dobę w dobę aż do przyszłego poniedziałku.

Opady śniegu w piątek

Mapy z prognozą opadów śniegu na piątek 15.01 (góra) i sobotę 16.01 (dół) dla Polski

Opady śniegu w weekend w Polsce

We wschodniej i północnej Polsce wysokość pokrywy śnieżnej na koniec weekendu sięgać może nawet kilkunastu centymetrów. To wszystko w bardzo niskim temperaturach da nam w końcu poczucie kilku dni prawdziwej zimy. Niestety w okolicach 18-20 stycznia czeka nas chwilowe ocieplenie. Zima jednak wróci do Polski jeszcze w styczniu. Przeczytacie o tym w naszej długoterminowej prognozie pogody do końca stycznia 2021.