Śnieg sypnie na południu Polski. Silne ochłodzenie w weekend

opady śniegu w Polsce

Już w nadchodzący weekend czeka nas duża zmiana w pogodzie. W Polsce spadnie pierwszy śnieg. Do czynienia będziemy mieli z ciekawą sytuacją pogodową w Polsce. W czasie, gdy na Podlasiu termometry wskazywać mogą nawet 17 stopni, na południu Polski będzie bardzo zimno. W górach spadnie śnieg.

ochłodzenie

Niedzielny poranek przyniesie bardzo duże spadki temperatur na południu Polski. Z południowego zachodu spłynie do Polski bardzo zimna masa powietrza. Na wysokości półtorej kilometra temperatury będą ujemne. Przy ziemi mrozu być nie powinno, ale już w górach słupki rtęci wskazywały będą w okolicach zera. Pozwoli to na opady śniegu, które miejscami mogą być intensywne.

opady sniegu

Prognozuje się, że silniejsze opady śniegu pojawia się w Sudetach już w sobotę. Śnieg padać może ze sporą intensywnością. Nie wykluczone jest, że niedzielny poranek przywita mieszkańców Kotliny Kłodzkiem białym krajobrazem. Podczas niedzielnego dnia strefa bardzo zimnych mas powietrza przemieści się bardziej na wschód. Chłód ogarnie Podhale. Temperatury na południu Polski spadną w okolice zera (na Podlasiu i przy wschodniej granicy wciąż będzie 15-17 stopni). W Tatrach intensywnie padał będzie śnieg. Pokrywa śnieżna w Tatrach w niedzielę wzrosnąć może o kilkanaście centymetrów śniegu.

Podsumowując, pewne jest, że nadchodzący weekend przyniesie znaczne pogorszenie pogody na zachodzie i południu kraju. Na krańcach południowych i w górach temperatury spadną niewiele ponad zero. Do tego w górach spadnie śnieg i miejscami opady śniegu mogą być intensywne. Nie spodziewamy się jednak, “ataku zimy” na nizinach w Polsce. Dodatkowo, na północ i częściowo wschód kraju chłodne powietrze nie dotrze wcale, więc ochłodzenie nie będzie aż tak odczuwalne. Bacznie analizujemy kolejne aktualizacje modeli numerycznych. Będziemy informowali o sytuacji pogodowej w najbliższy weekend, gdyż jest ona dynamiczna i ciekawa.