Uderzenie ciepła coraz bliżej Polski

Polska centralna, wschodnia i południowa dziś i jutro znajdowała się będzie w strefie oddziaływania ośrodka niżowego. Wpłynie to na nie najlepszą pogodę we wspomnianych częściach kraju.

W dniu dzisiejszym przez kraj wędruje front atmosferyczny przynosząc na swym czele opady śniegu, które z każdą godziną przechodziły będą w opady śniegu z deszczem, następnie samego deszczu. Opady w wielu miejscach mogą marznąć po zetknięciu z wyziębionym gruntem, co może powodować lokalne oblodzenia.

W czwartek Polska wschodnia, centralna i południowa nadal pozostanie pod wpływem frontu. Tutaj popadać może przelotnie deszcz. Najchłodniej, około 2-3 stopni będzie na północnym wschodzie. Na zachodzie Polski temperatury sięgnął nawet 7-8 stopni.

źródło: meteomodel.pl

Piątek, to już zdecydowana poprawa pogody w większości Polski. Tylko północny wschód pozostanie w strefie zachmurzenia i przez brak dopływu promieni słonecznych, tam nadal będzie maksymalnie 4 stopnie.

Im dalej na zachód, tym temperatury będą wyższe. Centrum to około 6-7 stopni powyżej zera, a w najcieplejszym momencie dnia na zachodzie słupki rtęci przekroczyć mogą nawet 10 kresek.

źródło: meteomodel.pl

Bardzo ciepłe powietrze dotrze do Polski w weekend. Termometry w wielu miejscach kraju przekroczą 10 stopni, a na zachodzie spodziewamy się nawet 14 stopni ciepła. Szczegółowe prognozy przedstawimy Wam oczywiście bliżej piątku. Wszystko wskazuje na to, że wiosna zaczyna zbliżać się do Polski z każdym dniem.