Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Załamanie pogody wkracza do Polski. Opady marznące i Gołoledź na drogach. Alerty IMGW dla całego kraju

Załamanie pogody. Opady marznące i gołoledź. Alerty IMGW

Zgodnie z poranną prognozą pogody do kraju od zachodu wkroczył front chłodny. Wraz z frontem na północnym zachodzie kraju pojawiła się już strefa opadów. Niestety wygląda na to, że nie będzie to załamanie pogody, które przyniesie deszcz. Grunt jest wciąż bardzo wyziębiony po wielogodzinnych, silnych mrozach. W związku z tym opady deszczu będą marznące. Czeka nas gołoledź.

Załamanie pogody. Deszcz będzie zamarzał na drogach i chodnikach

Poniżej aktualny zrzut ekranu z radaru opadów IMGW. Widać, że strefa opadów wkroczyła już na Pomorze Zachodnie.

Załamanie pogody wkracza do Polski

W kolejnych godzinach strefa opadów obejmie dzielnice zachodnie i północne Polski. W nocy z poniedziałku na wtorek opady marznące i gołoledź możliwe również w województwach centralnych. Do rana załamanie pogody obejmie również regiony wschodnie. Tutaj pogoda we wtorek rano może być bardzo niebezpieczna, ponieważ to właśnie na wschodzie mróz przez wiele poprzednich godzin był najsilniejszy. W związku z tym grunt jest nadal bardzo wychłodzony i opady deszczu mogą przynieść silną gołoledź na drogach i chodnikach. Oczywiście może okazać się, że we wtorek rano na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu. W takim wypadku pogoda będzie również niebezpieczna, gdyż padający śnieg, w połączeniu z silnym wiatrem przynosić może zawieje i zamiecie śnieżne. Przeczytaj również: Pogoda na 5 dni dla Polski. Prognozy przynoszą zaskakujące dane

Ostrzeżenia IMGW dla całego kraju

W związku z tym, że przed nami załamanie pogody i okres, w którym pogoda może być niebezpieczna, pracownicy IMGW wydali dla Polski stosowne alerty pogodowe. Poniżej mapa aktualnych ostrzeżeń meteorologicznych.

Załamanie pogody. Ostrzeżenia IMGW
Załamanie pogody. Ostrzeżenia IMGW

Do poniedziałki do godziny 22 obowiązują ostrzeżenia dla zachodnich regionów kraju. Załamanie pogody przyniesie tu opady marznące, a co za tym idzie, gołoledź na drogach. Do godziny 4 rano w czwartek obowiązują ostrzeżenia przed opadami marznącymi dla Polski Północnej i Centralnej. Do jutrzejszego poranka groźne opady pojawiać mogą się na południu i południowym wschodzie kraju. Najpóźniej, bo do 14 we wtorek obowiązują ostrzeżenia dla północnego wschodu. Tutaj mróz utrzymać się ma najdłużej, w związku z tym gołoledź i opady marznące mogą być najbardziej niebezpieczne. Ostrzegamy kierowców i pieszych. Pogoda w Polsce podczas najbliższej doby przyniesie niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Załamanie pogody to nie tylko opady marznące. Przed nami silny wiatr

Wraz z przechodzeniem frontu nad Polską, z groźnych zjawisk pogodowych wystąpią nie tylko opady marznące i gołoledź. Załamanie pogody to również silny, a nawet bardzo silny wiatr. Sprawdźmy więc animację prognoz wiatru na najbliższe dni.

Załamanie pogody przyniesie silny wiatr

Widać, że wiatr nasila się w Polsce w poniedziałek po południu wraz z wkroczeniem do Polski frontu i strefy załamania pogody. Bardzo wietrznie będzie w kraju podczas nadchodzącej nocy. Jutro silny wiatr będzie się uspokajał. Kolejny wzrost dynamiki w pogodzie w drugiej połowie tygodnia. O tym już jednak w kolejnych prognozach. Dziś najważniejsze jest ostrzec Was przed groźną pogodą, jaka wkracza do Polski z zachodu. Załamanie pogody niesie opady marznące, gołoledź i silny wiatr. Ostrożnie na drogach i chodnikach. Miłego popołudnia i spokojnej nadchodzącej nocy !

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk