Żar leje się z nieba. W wielu miejscach robi się burzowo

W dniu dzisiejszym odczuwamy już w Polsce napływ zwrotnikowego, upalnego i wilgotnego powietrza znad Półwyspu Iberyjskiego. W wielu miejscach temperatury znacznie przekraczają 30 stopni.

w chwili obecnej najgoręcej jest,zgodnie z prognozami na zachodzie kraju. Stacja pogodowa w Przelewicach (Pomorze zachodnie) wskazuje 34.8 stopnia Celsjusza. 34 stopnie jest w Poznaniu, 32,7 we Wrocławiu. Warszawa to już 30,5 stopnia, Łódź 31,4 stopnia Celsjusza. „Najchłodniej” jest na wschodzie kraju. Stacja w Radawcu niedaleko Lublina wskazuje 29,3 stopnia Celsjusza, okolice Zamościa to „tylko” 27,1.

Najchłodniej w chwili obecnej jest na Śląsku, tam stacje meteo wskazują niewiele ponad 20 kresek. Wszystko to przez poranną burzę, która w kroczyła do Polski z Czech. W chwili obecnej na Śląsku i w Małopolsce zalega zachmurzenie po porannej burzy. Na Polską powstają również nowe burze. Pojedyncze wyładowania padają na Śląsku, Dolnym Śląsku, a także Ziemi Łódzkiej. Obserwując skany radarowe widać, że wiele chmur kłębiastych wzmacnia się i kwestią czasu jest, gdy na południowym zachodzie, zachodzie i częściowo w centrum padną kolejne wyładowania atmosferyczne.