Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Dzień Kobiet 2021. Sprawdź jaka pogoda w Polsce 8 marca

Pogoda Dzień Kobiet 8 marca 2021


Dzień Kobiet upłynie w Polsce pod znakiem zmiennej pogody. Zachodnia część Polski dostaje się pod wpływ wyżu. Z kolei regiony wschodnie to wpływ ośrodka niskiego ciśnienia z centrum nad Rosją. W związku z tym Dzień Kobiet przyniesie w Polsce dość zróżnicowaną pogodę, ale z przewaga chwil ze słońcem. Poniższa mapa baryczna na 8 marca pochodzi z serwisu dwd.de

Pogoda 8 marca w Polsce. Jaka pogoda w Dzień Kobiet

Temperatura w Dzień Kobiet 8 marca 2021 w Polsce

Poniedziałek 8 marca nie będzie ciepłym dniem w Polsce. Po porannych przymrozkach, pomimo dużej ilości słońca, słupki rtęci nie urosną zbyt wysoko. Dziś mamy 8 marca, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie raptem do 4 stopni Celsjusza. Takie wartości temperatury zobaczą dziś mieszkańcy Polski zachodniej i południowo zachodniej. Znajdujemy się pod wpływem powietrza arktycznego dlatego też na północnym wschodzie kraju temperatura w północno wschodniej Polce nawet w południe będzie tylko minimalnie dodatnia. Po południu temperatura w Polsce znów zacznie spadać.

Pogoda w Dzień Kobiet. Temperatura w Polsce w poniedziałek 8 marca

Opady nad Polską 8 marca 2021

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, Polska 8 marca będzie podzielona w pogodzie jeśli chodzi o wpływ ośrodków barycznych. Najwięcej bezchmurnego nieba i słońca spodziewamy się na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Regiony te będą w Dzień Kobiet pod wpływem wyżu barycznego. W związku z tym nie spodziewamy się tutaj opadów atmosferycznych. W przeciwieństwie do zachodu, wschód, a zwłaszcza północny wschód Polski znajdzie się pod wpływem niżu znad Rosji. Dzięki temu w tych regionach więcej chmur. Pojawię się także opady atmosferyczne. Ponieważ temperatura powietrze na Warmii, Mazurach, Pomorzu i Podlasiu będzie niska, to padał będzie śnieg.

Opady nad Polską 8 marca Dzień Kobiet

Opady śniegu na północnym wschodzie będą miały charakter przelotny, choć lokalnie padać może intensywnie. Podobnie sytuacja wyglądała będzie dziś na południu kraju. Tutaj również przelotne, lokalnie intensywne opady śniegu. Aktualne położenie opadów śledzić można w naszej zakładce z radarami opadów dla Polski.

Kończąc poranny wpis z prognozą pogody na 8 marca, nie zapominamy, że dziś jest Dzień Kobiet. Wiele osób uważa to święto za relikt przeszłości lub zaprzeczenie równouprawnienia. My nie zgadzamy się z tym kompletnie. W związku z tym pragniemy życzyć naszym czytelniczkom, fankom pogody, a także wszystkim Polkom wszystkiego co najlepsze. Tak ważnego w dzisiejszych czasach zdrowia, a także pociechy z najbliższych i z życia. Tak po prostu, wszystkiego najlepszego.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk