W dniu dzisiejszym prognozujemy burze na wschodzie Polski. Miejscowo mogą być to zjawiska dość groźne. Szczegółowo pisaliśmy o tym w prognozie burzowej.

Wszystko za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego, który niesie ze wschodu cieplejsze, wilgotne i chwiejne masy powietrza. Z każdą godziną masy powietrza znad Morza Czarnego będą coraz głębiej wdzierały się do Polski. Początkowo Polski wschodniej i południowo wschodniej. W godzinach nocnych również do dzielnic centralnych.

Zjawiska burzowe mogą być w Polsce punktowo groźne. Na pewno groźnie będzie za to na Ukrainie oraz w południowych regionach Białorusi. Tam warunki napływu bardzo chwiejnego, rozgrzanego powietrza pokryją się z dość silną kinematyką, więc burze będą bez problemów organizowały się w groźne struktury burzowe.

Nie wykluczone jest, że w godzinach popołudniowych na zachodniej Ukrainie dojdzie do powstania burzowego układu MCS, który już w rozwiniętej formie może “zahaczyć” o wschodnie regiony Polski. Na ten moment kluczowym zdaje się być zachmurzenie związane z frontem atmosferycznym. Jeśli w przeciągu kilku najbliższych godzin na Ukrainie dojdzie do rozpogodzeń, to mieszkańców wschodniej Polski może czekać naprawdę atrakcyjne “burzowo” popołudnie i noc. Będziemy informowali Was na bieżąco o przebiegu zdarzeń u naszych wschodnich sąsiadów.

Mike

1 Komentarz

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.