Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Jaka dziś pogoda? Prognoza pogody na czwartek 23.06.2022

Prognoza pogody na czwartek 23 czerwca

Prognoza pogody na czwartek 23.06.2022. Dzisiejszy dzień rozpoczyna się słonecznie na terenie niemal całego kraju. Chmury znajdują się z rana na pograniczu lubelskiego i Podlasia. Kropi z nich lekki deszcz, jednak groźniejszych zjawisk pogodowych chmury te nie przyniosą. Zobaczmy dlaczego dziś czeka nad piękna pogoda.

Prognoza pogody na czwartek

W regionie rozwinął się wyż. Jego centrum znajduje się dziś nad północno wschodnią Polską. Znaleźliśmy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, a system frontów atmosferycznych jest już daleko na wschód od Polski. Wszystkie te czynniki wpłyną dobrze na dzisiejszą aurę. To będzie pozytywna prognoza pogody na czwartek.

Prognoza pogody na czwartek. Coraz cieplej w Polsce

Do kraju napływają coraz cieplejsze masy powietrza z zachodu i południowego zachodu. Skutkuje to codziennym wzrostem temperatury o stopień lub dwa. Na zachodzie ocieplenie jest jeszcze bardziej odczuwalne. Przypomnijmy, że weekend przyniesie nam upał w Polsce, a wysokie temperatury pozostaną z nami na dobrych kilka dni. Prognoza pogody na dziś potwierdza stopniowe ocieplenie, jakie rozpoczęło się podczas wczorajszego dnia.

Prognoza pogody na dziś potwierdza stopniowe ocieplenie

Na zachodzie kraju czeka nas dzień gorący. Będzie nawet blisko upału, ponieważ słupki rtęci zawędrować mogą nawet do 27-29 kresek powyżej zera. Bardzo przyjemne wartości temperatury odnotujemy również na wschodzie kraju. Tutaj termometry pokażą dziś w okolicach 23-24 kresek. W okolicach 24-26 stopni w pasie centralnym kraju. Bez wątpienia to przedział temperatury niosący pełny komfort termiczny. Okolice 25 stopni przynoszą wystarczające ciepło, by zadowolić „zmarźluchów”, jednak nie jest to na tyle gorąco, by temperatura przynosiła dyskomfort. Jak widać prognoza pogody na czwartek w obszarze temperatury jest zdecydowanie na plus.

Mnóstwo słońca, bez opadów

Wcale nie gorzej wygląda sytuacja z pozostałymi parametrami pogody w czwartek. Czeka nas mnóstwo słońca i praktycznie bezchmurne niebo w większości obszarów kraju. Podczas, gdy o poranku, trochę chmur obserwujemy na wschodzie Polski, tak za godzinę, dwie tych chmur również nie będzie już nad Polską. Odsuną się wraz z odchodzącym na wschód niżem i frontem okluzji.

Prognoza pogody. Małe zachmurzenie. Brak opadów nad Polską

W dzień we wschodniej połowie kraju rozwiną się chmury kłębiaste. Jednak nie będą to chmury na tyle wysoko wypiętrzone, by przynosić opady. Prognoza pogody na czwartek opadów w Polsce nie przewiduje. Podczas gdy we wtorek i w środę wiatr mocno dawał się we znaki w kraju, tak dziś porywów wiatru praktycznie nie uświadczymy. Do 20-30 km/h wiać może jeszcze na południu i wschodzie Polski. Jednak w kolejnych godzinach wiatr uspokoi się również i w tych regionach. Ciśnienie atmosferyczne rośnie. W czwartek barometry wskazywały będą już ponad 1015 hPa (dane z ICM EDU). Podsumowując, prognoza pogody na czwartek jest bardzo pozytywna. Czeka nas słoneczny, ciepły i prawie bezwietrzny dzień. Pogoda pozytywnie będzie wpływała na nasze samopoczucie.

Autor wpisu:

autor_mike
Michał Kołodziejczyk

Pogodą i burzami interesuję się od bardzo dawna. Od kilku lat współtworzę dla Was treści na serwisie Fani Pogody. Prywatnie łowca burz