8 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda 29 marca. Front nad Polską. Dużo opadów deszczu

Pogoda. Temperatura

Pogoda 29 marca przyniesie dużo opadów w Polsce. Na północy kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Ciepły sektor systemu frontów wkroczył nad terytorium naszego kraju. W związku z tym spodziewamy się dużo opadów deszczu i silniejszego wiatru. Południe kraju dostaje się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia i to właśnie na południu pogoda 29 marca powinna być najlepsza.

Pogoda 29 marca. System frontów atmosferycznych nad Polską

Pogoda 29 marca. Dużo chmur nad Polską. Opady deszczu

W związku z bliskością systemu frontów już od rana w Polsce notujmy dużo opadów deszczu. Najmocniej pada na północy Polski, ale strefa opadów obejmuje coraz więcej regionów w centrum kraju. Poniżej aktualny skan radaru opadów na 6:30 dla Polski. Źródłem grafiki jest portal IMGW. Widać tu, że bardzo intensywne opady występują obecnie na Pomorzu oraz na zachodzie Warmii i Mazur. Strefa opadów deszczu rozciąga się od Mazowsze, przez łódzkie, Wielkopolskę po zachód kraju.

Opady 29 marca dla Polski

W kolejnych godzinach strefa opadów deszczu przemieszczała będzie się na wschód, obejmując jednocześnie obszary Polski południowej. W górach, w pierwszej części dnia niewykluczone są opady śniegu. Jednak w związku ze wzrostem temperatury początkowy śnieg szybko przejdzie w deszcz również w górach. Po południu strefa opadów przeniesie się na wschód kraju. Na zachodzie w godzinach popołudniowych i wieczornych możliwe są przejaśnienia.

Ciepły dzień w Polsce

Zgodnie z prognozami długoterminowymi w tym tygodniu w naszym regionie dojdzie do ocieplenia. Słupki rtęci w środę wskazywać mogą w Polsce nawet 22 stopni. W weekend nadejdzie ochłodzenie, ale ja tutaj nie o tym. Ocieplenie w Polsce widać będzie już dziś. Jeszcze na wschodzie, tam gdzie przez cały dzień słońce kryło będzie się za chmurami dość chłodno. Termometry na wschodzie kraju pokażą dziś 6-8 stopni Celsjusza. Pas Polski centralnej to temperatury w okolicach 10 stopni powyżej zera. Najwyższe temperatury w Polsce na zachodzie kraju, gdzie przy samej granicy z Niemcami temperatura wzrośnie dziś do 12-15 stopni Celsjusza. Dużo chłodniej wysoko w górach. Tam w pierwszej fazie dnia nawet delikatny przymrozek. W kolejnych godzinach temperatura w górach wzrośnie do 4 stopni. Za naszą zachodnią granicą już dużo cieplej, nawet do 18 stopni. To ciepłe powietrze dotrze do Polski w najbliższych dniach.

Pogoda 29 marca. Temperatura w Polsce

W związku z przechodzeniem na północy kraju frontu atmosferycznego zwiększy się również gradient ciśnienia. Co za tym idzie nad Polską północną wiał będzie silniejszy wiatr. Najmocniejszych porywów wiatru spodziewać się możemy na północy Polski w godzinach porannych. Nie będzie to jednak wiatr porywisty i silny. Maksymalne porywy wiatru w Polsce północnej to dziś 50-60 km/h. Wiatr do 30-40 km/h wiać może również na zachodzie kraju. Dużo spokojniej na wschodzie i południu Polski. Wiatr podczas dzisiejszego dnia będzie tracił na sile, by w godzinach popołudniowych ograniczyć się już wyłącznie do krańców północnych Polski.