Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Atak zimy blisko Polski. Na zachodzie śnieżyce i burze śnieżne. Wszystkiemu winien głęboki układ niskiego ciśnienia „Bianka”

Pogoda na Nowy Rok

W dniu wczorajszym pisaliśmy Wam o aktywnym niżu BIANKA, który przemieszcza się nad Europą. Wędrował on przez ostatnie kilkadziesiąt godzin od Normandii, przez Niemcy. Obecnie centrum niżu znajduje się na południe od Polski.

Jak widać na mapie aktualnej (6:15 rano) temperatury do Europy Centralnej spływa chłodne powietrze z północy. W wielu miejscach notowany jest mróz (podobnie jak wczoraj i w nocy czwartku na piątek). Bianka na swej drodze przyniosła bardzo dynamiczną aurę w wielu krajach. Przechodzeniu niżu towarzyszyły burze.

Powyższe zdjęcia pochodzą z Belgii. Poniżej zdjęcie z francuskich Alp.

Z powodu ujemnych temperatur, o których pisaliśmy powyżej w Europie zachodniej Bianka przyniosła śnieg. Miejscami na nizinach w Krajach Beneluksu, czy Niemczech pokrywa śnieżna wynosi kilkanaście centymetrów śniegu. W górach śniegu spadło znacznie więcej.

Obecnie centrum aktywnego niżu znajduje się w Czechach. Opady śniegu występują obecnie na południu Niemiec, w Czechach, na Słowacji i na krańcach Polski południowej.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk