Na południowym wschodzie Europy zima rozgościła się na dobre. Do tej części Europy napływa chłodne powietrze z północy i wschodu kontynentu. Skutkuje to ujemnymi temperaturami przez całą dobę na południowo-wschodnich krańcach Europy.


Na wschodzie Ukrainy znajduje się centrum niżu barycznego, którego system frontów przyczynia się do występowania intensywnych opadów śniegu w regionie Morza Czarnego.
W regionie występują intensywne opady. Rozwijają się także burze. W wielu regionach intensywne opady śniegu dosłownie odcięły miejscowości od Świata.
Tak przykładowo wyglądała miejscowość Pshdar w Kurdystanie, na granicy Turcji i Iraku.
A to już zdjęcie z Turcji. Potężne zaspy w miejscowości Giresun nieopodal Morza Czarnego. Takich zim, to my już chyba w Polsce nie uświadczymy.
Dodatkowo, bliskość rozgrzanych wód Morza Czarnego prowadzi do tzw. efektu jeziora. Jest to zjawisko występujące, gdy rozgrzane nad wodami morza powietrze zbliża się do wychłodzonego lądu. W sytuacji takiej dochodzi do gwałtownego wypiętrzania się chmur zasobnych w wilgoć. Chmury te niosą potężne opady. Efekt jeziora występuje najczęściej w zimie i niesie ze sobą silne śnieżyce.
Fan pogody praktycznie od zawsze. Pogoda i prognozowanie pogody jest jego pasją. Dodatkowo kocha burze. Gdy burza nadciąga, bierze aparat w dłoń i goni za burzą. Na portalu zajmuje się wpisami w kategoriach groźnych zjawisk pogodowych, dniowych prognoz pogody oraz pisze o pogodzie na Świecie
Niedlugo u nas nie bedzie zimy przez caly rok, a na poludniu europy beda ciagle sniezyce i siarczyste mrozy. Smutna rzeczywistość.