Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na wiosnę 2020 dla Europy i Polski. Kiedy przyjdzie wiosna? Czy będzie „atak zimy”? Prognoza na wiosnę obfituje w burze

Doczekaliśmy się. AccuWeather wydało pogodę długoterminową na wiosnę 2020. Trzeba przyznać przyjaciołom z Ameryki, że prognozy długoterminowe wychodzą im całkiem dobrze. A może, to pogoda stała się aż tak przewidywalna?

Prognoza pogody na wiosnę mówi jasno, będzie ciepło i brak śniegu

To mniej ważne. Ważne, że mamy dla Was długoterminową prognozę pogody na najbliższe miesiące. A ta jest bardzo ciekawa. Specjaliści od pogody z Ameryki twierdzą, że zima w Europie już nie nadejdzie. To koniec. Prócz oczywiście lokalnych incydentów ze śniegiem, nie spodziewajmy się kilkunastodniowych incydentów zimy w Europie.

Miesiące zimowe nie przyniosły nam w Europie niskich temperatur. Zima w pogodzie nie rozpieszczała również śniegiem. Sytuacja ta nie zmieni się również na wiosnę. Prognozy mówią o ciepłym okresie w pogodzie. Nie jest to dobra prognoza, gdyż może przełożyć się ona na silną suszę w lecie (zakładając, że lato będzie upalne jak w ostatnim okresie).

Wichury w Europie odpuszczą, ale burze nadal będą występowały

Dobrą informacją jest fakt, że wichury w Europie powinny odpuścić. Atlantyk u jego aktywność ograniczą się do północnych krańców kontynentu. Nie odpuszczą za to burze.

Zjawiska burzowe w Europie prognozowane są na wiosnę w pasie od Półwyspu Iberyjskiego, przez Francję, Niemcy, po zachód Polski. Niektóre z burz mogą być już gwałtowne, zwłaszcza w kwietniu i maju.

Prognoza pogody na wiosnę mówi o upałach i anomaliach temperatury

Zachód i północ Europy czekają temperatury znacznie odbiegające od norm długoletnich. I niestety mówimy tu o upałach już na wiosnę. Synoptycy z USA prognozują na wiosnę temperatury nawet powyżej 30 stopni Celsjusza dla regionów Europy Zachodniej. Z pewnością odbije się to negatywnie na sytuacji hydrologicznej kontynentu.

Prognoza jest jednoznaczna. Susza w Europie Wschodniej

Niestety, tak jak cała Europa zmagała się będzie z dodatnią anomalią temperatury, tak w Europie Wschodniej prognozowany jest do tego deficyt opadów. Spowoduje to suszę. Sytuacja taka z pewnością odbije się na rolnictwie. W wielu regionach kontynentu wczesne nadejście ciepła może zostać użyte w sposób pozytywny w rolnictwie, tak przy braku opadów na wschodzie, ciepło nie będzie dobrym znakiem.

Podsumowując, prognoza pogody na wiosnę wydana przez AccuWeather wskazuje, że trend na wysoką temperaturę zostanie w Europie podtrzymany również w wiosnę. W wielu miejscach kontynentu sytuację hydrologiczną ratowały będą intensywne zjawiska pogodowe, jak burze. Jednak w wielu miejscach czeka mieszkańców Europy susza. To nie są dobre prognozy dla Europy.