24 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Duży kontrast termiczny nad Polską. Nasila się mróz w kraju

W czwartek z północy na południe wędrują fronty atmosferyczne, za którymi napływa coraz chłodniejsze powietrze o cechach arktycznych. Wkraczamy w coraz chłodniejszy okres synoptyczny. Ciepłe powietrze ogranicza się w drugiej części dnia do południowej części Polski.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 4.02.2021, 12 UTC

IMGW-PIB

Pogoda. Opady głównie na południu i północy o niewielkim natężeniu

Opady występują głównie w południowej i północnej części kraju na froncie okluzji chłodnej. Aktywność frontu jest niska, dlatego obszar i natężenie opadów nie jest duże. Natomiast opadów nie obserwuje się na froncie chłodnym, za którym spływa coraz chłodniejsze powietrze arktyczne z północy.

Dane radarowe

Pogoda. Najcieplej na południu, najchłodniej na północnym-wschodzie

Najniższe wartości na termometrach wystąpiły na Suwalszczyźnie, gdzie w drugiej części dnia odnotowano -5,1°C. Niewielki mróz również w centrum i na wschodzie, gdzie już zalega chłodniejsze powietrze arktyczne. Tylko południowe dzielnice pozostają w cieplejszej masie polarnomorskiej, dlatego temperatura wynosi na tym obszarze do 5°C/6°C. W kolejnych godzinach obszar wysokich temperatur będzie mocno ograniczony.

Temperatura w Polsce

Temperatura maksymalna zanotowana w czwartek na obszarze Polski na wybranych stacjach IMGW-PIB.

Temperatura maksymalna

Obserwuje się wzmożoną prędkość wiatru z sektora północnego, północno-zachodniego. Najsilniejszy wiatr występuje w czasie przechodzenia pierwszego frontu. Miejscami porywy przekroczyły 50-72 km/h. Silny wiatr z omawianych kierunków potęguje odczucie chłodu. Najsilniej wieje w polskich górach.

Wiatr w Polsce

Aktualna temperatura

Położenie opadów