Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Mróz uderzy nie tylko w Polsce. Temperatura w weekend nawet -50 stopni

Silny mróz

Wiemy już, że do Polski i Europy Centralnej od dzisiejszej nocy wkroczy chłodniejsze powietrze. Pojawi się mróz, który już w weekend będzie siarczysty. Temperatury na północnym wschodzie kraju w weekend spadną do nawet -20 stopni. Okazuje się, że uderzenie mrozu czeka nie tylko mieszkańców naszego regionu.

Kolejny atak zimy w USA i Kanadzie

Już w nadchodzący weekend mieszkańcy Ameryki Północnej zmierzą się po raz kolejny z silnym atakiem zimy. Nad stany centralne USA i Kanady nadciąga silna burza śnieżna. Potężne opady śniegu pojawią się na wschód od Wielkich Równin. Najwięcej śniegu najbliższej doby spadnie w stanach Wisconsin i Minnesota. Silna śnieżyca nawiedzi też region Wielkich Jezior. Mieszkańcy regionów północno wschodnich USA dopiero co uporali się z najsilniejszą śnieżycą w sezonie, a przyjdzie zmierzyć się im z silnym mrozem.

Silny mróz w USA i Kanadzie

Rekordowo niskie temperatury. Silna fala mrozu w Ameryce

Po przejściu burz śnieżnych przez południową Kanadę i północną oraz centralną część USA nad region spływać zacznie lodowata, arktyczna masa powietrza. Prawdopodobnie będzie to największy mróz w tym sezonie. Temperatury lokalnie spaść mogą do -50 stopni (ponad -55°F). Największy mróz pod koniec weekendy panować ma w kanadyjskich regionach Saskatchewan oraz Alberta i Manitoba. Tutaj spadki temperatur lokalnie sięgać mogą poniżej -58°F. Bardzo zimno będzie również na północy USA. Montana, Dakota i Minnesota to stany najbardziej zagrożone silnym mrozem.

Silny mróz wleje się do centrum USA

Na powyższej mapie anomalii temperatury widać z jak silnym uderzeniem mrozu będą do czynienia mieli mieszkańcy regionów granicznych między USA i Kanadą. Anomalia temperatury wyniesie nawet -40°F. O tyle chłodniej od normy wieloletniej będzie w niedzielę w regionie.

Zima w Ameryce nie odpuści

Prognozy długoterminowe pokazują, że adwekcja chłodu do USA potrwać może również w najbliższym tygodniu. Poniższa mapa temperatury pokazuje, że duży chłód wleje się aż do stanów centralnych USA. Mróz dotrze nawet do takich stanów jak Kansas i Missouri. ujemne temperatury w regionach centralnych Ameryki Północnej utrzymają się przez dłuższy okres. Kanada i USA atakowane będą dodatkowo przez fronty atmosferyczne przynoszące kolejne silne śnieżyce. Końca zimy na północy USA i w Kanadzie na ten moment nie widać.

Zima w Ameryce

Jak wiemy silny mróz spodziewany jest również w naszym regionie. Już od dzisiejszego dnia temperatura spadać będzie również w Polsce. Już w nocy z czwartku na piątek na obszarze całego kraju temperatury powinny być już ujemne. Weekend przyniesie jeszcze większe spadki temperatury. Mróz nocami osiągał będzie dwucyfrowe wartości. Na Podlasiu nie wykluczone są spadki temperatury do -20. Więcej o mrozi w Polsce w poniższym wpisie.