Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda dziś w Polsce 22.02.2021. Uwaga na gęste mgły w poniedziałek

Pogoda na dziś. Mgły w Polsce w poniedziałek 22 lutego

Poniedziałek nie przyniesie dużych zmian w pogodzie. Nadal będzie bardzo ciepło, w związku z tym dziś odwilż trwała będzie w najlepsze. Największym zagrożeniem ze strony dzisiejszej pogody będą mgły, które lokalnie mogą być bardzo gęste.

Nadal znajdujemy się pod wpływem wyżu ILONKA z centrum nad Morzem Czarnym i Bałkanami. Ośrodek wysokiego ciśnienia skutecznie blokuje zbliżenie się od Polski ośrodków niżowych znad Atlantyku. Szczególnie głęboki i aktywny jest niż obserwowany na wodach Atlantyku. Prawdopodobnie niż ten „namiesza” w pogodzie w najbliższych dniach, sprowadzając jeszcze cieplejsze powietrze. Przejdźmy jednak do prognozy pogody na poniedziałek 22 lutego dla Polski..

Sytuacja baryczne w poniedziałek 222.02.2021

Pogoda w poniedziałek przyniesie przymrozki. Później zrobi się ciepło

Poniedziałkowy poranek będzie chłodny przede wszystkim we wschodniej części kraju. Delikatny przymrozek przed wschodem słońca możliwy jest również na zachodzie, jednak nie będzie on trwał długo. Już w godzinach wczesno porannych na zachodzie kraju temperatury szybko pójdą w górę. Najchłodniejszy poranek czeka mieszkańców Polski południowo wschodniej. W tych regionach temperatura w nocy i nad ranem spadła do nawet -5 stopni.

Temperatura w Polsce w poniedziałek rano

Do Polski napływa ciepłe powietrze polarnomorskie, dlatego w dzień bardzo szybko temperatura będzie rosła. Po południu najcieplej na zachodzie kraju. Niemal pewne jest, że słupki rtęci w zachodniej części kraju pokażą dziś dwucyfrowe wartości temperatury. Prawdopodobne są wartości na poziomie 12-15 stopni. Chłodniej, ale nada ciepło na wschodzie Polski. Tutaj prognoza modelu ICON mówi o 6 stopniach w najcieplejszym momencie dnia. Wydaje się jednak, że temperatura, podobnie jak w dniu wczorajszym będzie minimalnie wyższa niż prognozowana. Zachęcamy do śledzenia aktualnej temperatury nad Polską.

Temperatura w Polsce. Poniedziałek 22.02.2021

Kolejny dzień odwilży w Polsce to dalsze pogłębianie się złych warunków hydrologicznych w kraju. Już teraz wiele rzek na Śląsku i Dolnym Śląsku przekroczyło stany ostrzegawcze. My jednak najbardziej obawiamy się o sytuację hydrologiczną na wschodzie kraju. Ponieważ ciągle zalega tam mnóstwo śniegu, a odwilż trwa zaledwie kilka dni, stan rzek na Lubelszczyźnie, czy Mazowszu dopiero zacznie drastycznie rosną. Więcej o sytuacji powodziowej piszemy w tym wpisie.

Dziś bez opadów. Uwaga na gęste mgły

W związku z wpływem wyżu na pogodę w Polsce pogoda w poniedziałek nie przyniesie opadów w kraju. Podobnie do niedziel w wielu regionach kraju od rana do wieczora czeka nas piękna, bezchmurna i słoneczna aura. Jednak nie wszędzie promienie słoneczne docierały będą do ziemi. Już w godzinach porannych w północno wschodniej oraz częściowo centralnej i lokalnie południowej Polski spodziewajmy się mgieł. W związku z wyżową pogodą ciepłe masy powietrza pozostają blisko ziemi i po wychłodzeniu ich powstają mgły. Lokalnie mgły w Polsce w godzinach porannych mogą być bardzo gęste.

Mgły w poniedziałek w Polsce

Silne mgły w poniedziałek wieczorem

Jeszcze gorsza sytuacja jeśli chodzi o mgły zapanuje w Polsce w poniedziałkowe popołudnie i wieczór. Gęste mgły pojawią się w całej wschodniej części kraju. Strefa silnych mgieł rozciągała będzie się na obszarze od Lubelszczyzny, po Kujawy, a także na Mazowszu, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Lokalnie mgły mogą ograniczać wieczorem widzialność do kilkudziesięciu metrów. W związku z zagrożenie ze strony mgieł kwestią czasu jest wydanie ostrzeżeń pogodowych na stronach IMGW.

Gęste mgły w poniedziałek 22.02 pod wieczór

Pogoda w poniedziałek w Polsce nie przyniesie wiatru. Czeka nas praktycznie bezwietrzny dzień w większości regionów kraju. Tylko na krańcach południowych, w górach wiatr może być silniejszy. Jednak również tutaj porywy wiatru nie przekraczać będą 50 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk