12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 04.02.2021. Dużo opadów i silny wiatr w Polsce. Nadciąga mróz

Pogoda na czwartek 04.02

Polska nadal znajduje się pod wpływem systemu frontów atmosferycznych. Dlatego też czwartek przyniesie dużo opadów w kraju. Nadal notujemy w Polsce duży kontrast termiczny pomiędzy północą, a południem.

Ciepło na południu. Mróz na północy. Nadciąga ochłodzenie

Zanim rozpoczniemy okres silnych mrozów niesionych przez “bestię ze wschodu” czeka nas kolejny ciepły dzień. Ciepły w południowej części kraju, gdyż na północy nada utrzymywał będzie się mróz. Czwartek przyniesie bardzo wysokie temperatury na południu Polski. Na krańcach południowych, w górach nawet do 8 stopni powyżej zera. Im dalej na północ tym temperatury będą niższe.

Temperatura w czwartek w Polsce

Granica między temperaturą dodatnią, a ujemną przebiegała będzie mniej więcej w połowie Polski. Na krańcach północno wschodnich nawet do -6 stopni. Widać więc, z jak dużym kontrastem termicznym mamy dziś do czynienia w kraju. Warto również dodać, że po południu granica morzu szybko zacznie przesuwać się na południe. Wraz ze spływem arktycznego powietrza do kraju mróz już w czwartek wieczór powinien objąć obszar całej Polski.

Mnóstwo opadów w czwartek w Polsce

Tak jak wspominałem we wstępie wpisu, nadal znajdujemy się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia. Nad krajem rozciąga się system frontów atmosferycznych przynosząc dużo chmur. W części północnej Polski, tam gdzie temperatury są ujemne pada śnieg. Na obszarze Polski centralnej i południowej występują opady deszczu, które lokalnie są intensywne. Cała strefa opadów przemieszcza się szybko na wschód i już w godzinach popołudniowych powinna powędrować na wschód poza granice naszego kraju. Niestety pod wieczór do Polski wkroczy kolejna strefa opadów. O tym jednak pisali będziemy w prognozie pogody na noc.

Opady deszczu i śniegu w czwartek nad Polską

Czwartkowy poranek przynosi nam silny wiatr w Polsce. Najmocniej wieje na południu kraju, gdzie o poranku porywy wiatru dochodzą do 90 km/h. Z każdą godziną strefa silnego wiatru przesuwała będzie się na wschód. W dzień wiało będzie do 70 km/h (nadal najmocniej na południu i krańcach północnych). Do wieczora strefa porywów silniejszego wiatru opuści nasz kraj i zrobi się bezwietrznie.

Przypominamy, że do kraju poczynając od dzisiejszej nocy wkroczy mróz. Zachęcamy do śledzenia aktualnej temperatury w Polsce na naszej stronie. Dokładny opis kolejnych dni pod kątem mrozu znajduje się we wpisie dotyczącym “bestii ze wschodu”.