Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 09.02. Spadnie kolejny śnieg. Mróz w Polsce

Pogoda na 09.02


Dzisiaj Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Włochami i Ukrainą. Na krańcach południowych zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Ze wschodu napływać będzie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie powoli rosnąć.

Sytuacja synoptyczna na dzień 9.02.2021, 12 UTC

sytuacja synoptyczna 9.02.2021

Silna śnieżyca, która wczoraj wędrowała przez Polskę jest już na krańcach północnych kraju. Na południu kraju w rozpogodzeniach pojawił się siarczysty mróz. Sprawdźmy co pogoda przyniesie nam we wtorek 9 lutego.

Siarczysty mróz w południowej części kraju

To będzie bardzo chłodny dzień w wielu regionach Polski. Najsilniejszy mróz panuje i panował będzie w południowo zachodnich regionach Polski. W związku z występującymi tam rozpogodzeniami temperatura w wielu miejscach nad ranem spadła do prawie -20 stopni Celsjusza. Mniejszy mróz o poranku panował będzie w innych regionach Polski jednak temperatury w okolicach -10 są dziś o poranku normą w kraju. Mróz nie odpuści w dzień, ale nie będzie już tak tęgi.

Mróz we wtorek w Polsce

W najcieplejszym momencie dnia we wtorek na krańcach południowo wschodnich pojawić się może delikatnie dodatnia temperatura. W pozostałych regionach kraju mróz. Od -4 na Podkarpaciu i w Małopolsce do -10 na zachodzie i północnym wschodzie Polski. Pozostałe regiony kraju to temperatury w okolicach -6 do -8 stopni.

Śnieżyca odpuściła, ale opady śniegu w Polsce dziś wystąpią

Silna śnieżyca, która doprowadziła wczoraj do paraliżu komunikacyjnego w wielu miejscach kraju na szczęści ustąpiła. Śnieg sypie jeszcze na północy Polski. Ciężkie warunki na drogach w porannym szczycie pojawią się jeszcze w Trójmieście.

Opady w Polsce 09.02

Opady śniegu w Polsce północnej za dnia będą zanikać. Na uwagę zasługuje strefa intensywnych opadów śniegu w południowo zachodniej części kraju. Śnieżyca nie jest oczywiście tak rozległa jak wczorajsza, ale od rana przynosi intensywne opady śniegu na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. W kolejnych godzinach strefa opadów śniegu przemieści się na łódzkie i świętokrzyskie. W godzinach popołudniowych słabych opadów śniegu spodziewać się możemy we wschodniej Polsce. Nie będą to jednak opady silne, w przeciwieństwie do śnieżycy, jaka nadciągnie znów nad Polskę w kolejnych dniach. Szerzej piszemy o tym w prognozie pogody na 5 dni.

Wtorek nad Polską przyniesie spokój jeśli chodzi o wiatr. Porywy wiatru możliwe jedynie w górach oraz w godzinach porannych jeszcze na północy Polski w strefie oddalającego się załamania pogody. W pozostałej części kraju bezwietrznie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk